آخرین اخبار

یادداشت فرماندار (2)

امروز روز جمعه برابر با شانزدهم ماه مبارک رمضان، فرصتی یافتم  تا به همراه رییس شبکه بهداشت و درمان از مراکز درمانی شهرمیانه بازدید کنم، اولین بازدید خود را از بیمارستان امام (ره) که در حال بازسازی اساسی است آغاز کردیم.  تقریباً مراحل آخر کار است و به امید خدا با پیش بینی هایی که شده تا ظرف چند ماه آینده شاهد افزایش چشمگیر ظرفیت درمانی شهرستان و ارائه خدمات بیشتر و مطلوبتر به همشهریان عزیز خواهیم بود . مشکلی هم در خصوص تامین اعتبارات  عمرانی وتامین تجهیزات نبوده و دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مدیری جدی و کاری ومصمم به اتمام این کار است . قرار گذاشتیم از فردا اکیپ های کاری متعدد همزمان توسط پیمانکار به کار گرفته شوند تا کارها سریع تر به سامان برسد . محل دستگاه سی تی اسکن جدید نیز در حال آماده شدن است تا با نصب و راه اندازی آن البته به دور از هرگونه حاشیه و سیاست بازی شاهد خدمات دهی مطلوبتر به مردم باشیم چرا که عشق به مردم و خدمت به آنها نیازی به تبلیغ و حاشیه ندارد. 
وارد بیمارستان خاتم الانبیا شدیم، این بیمارستان از گروه بیمارستان های تیپ 96 تخت خوابی کشوری است که با افزایش ظرفیت آن به 124 تخت، امکان ارائه خدمات به مراجعین بیشتری را فراهم آورده و فضای فیزیکی داخل بیمارستان برخلاف نمای بیرون آن بسیار زیبا و نظیف است.
تجهیزات موجود بیمارستان نیز نسبتاً جدید و نو بوده و در کل هتلینگ بیمارستان در مقایسه با دیگر بیمارستان های همسطح  استان در حد بالایی است. 
بازدید از همه بخش های بیمارستان و صحبت با بیماران بستری که از نحوه خدمات درمانی ابراز رضایت و خرسندی می کردند و مشاهده پزشکان و پرسنل زحمتکش پرستاری که عشق خدمت و روحیه انسان دوستی شان را از نزدیک دیدم، خاطره شیرینی را برایم رقم زد.
 در آخر بازدید  به اورژانس بیمارستان سر زدیم که برخلاف سایر بخش ها ، ضعف مدیریتی در آن مشهود بود و پزشک حاضر برخلاف قسم نامه و تعهد پزشکی از اخلاق پزشکی چندان بهره ای نبرده بود و باید گفت، اینگونه رفتارها نه تنها نادیده گرفتن حقوق شهروندان عزیز است بلکه برای قشر آگاه و زحمتکش پزشکی که بیشتر وقت خود را وقف درمان و رضایت مردم می کنند ضایعه ای بزرگ به شمار رفته و زحمات همه این عزیزان را زیر سوال می برد. 
بازدید امروز خروجی خوبی داشت، مواردی مشاهده یا از طرف بیماران و پرسنل مطرح گردید که به همراه موارد عمرانی جمع بندی شد تا تصمیماتی برای حل آنها اتخاذ شود که در این خصوص دکتر طاهری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مسئول پیگیری تصمیمات و رفع نواقص و مشکلات شدند و ما نیز هر حمایت و مساعدتی را در این راه بعمل خواهیم آورد.    

نظرات   

 
0 #2 مهدی پزشکی 1394-04-18 00:54
آقای فرماندار ممنون
هم از بازدید پربارتان و هم از بابت ارائه گزارش به مردم
لطفا پیگیری ها را ادامه دهید
 
 
0 #1 اقدم 1394-04-16 15:58
سلام و عرض ادب حضور فرماندار محترم؛
1-اندیشه یادداشت نویسی برای مخاطبین و مردم بخصوص در فضای مجازی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است. امید که سایر مسئولین نیز با پرهیز از آمار و ارقام اداری و فرمالیته، اینچنین ملموس و صمیمی با مردم حرف بزنند.
2-بازدید جدی و بی واسطه از اماکن مختلف شهر و ارائه گزارش آن حرکتی است بخردانه و اسلامی. امید که چنین بازدیدهایی همراه با پیگیری و بازخواست های مربوطه به رشد و بهبود وضعیت موجود بینجامد.
3- الحمدلله بوی خدمت خالصانه و حضور مسئولی از جنس مردم را استشمام می کنیم. خداقوت و دست مریزاد./
 

You have no rights to post comments