آخرین اخبار

یادداشت ششم فرماندار/ شرکت آرمان، حرکتی برای توسعه

یادداشت ششم فرماندار/ شرکت آرمان، حرکتی برای توسعه
شهرستان میانه، بزرگترین شهرستان استان با نعمت های فراوان خدادادی و مردمانی توانمند به قدمت تاریخ، علی رغم کارهای خوب انجام شده در طول 38 سال پس از انقلاب اسلامی، از کمبودهای بسیاری رنج می برد.
هرچند در حال حاضر بر اساس آمار رسمی سازمان برنامه و بودجه استان، بیشترین اعتبارات عمرانی استانی و ملی بعد از شهرستان تبریز به میانه اختصاص دارد ولی به لحاظ تعدد پروژه های بزرگ و نیمه تمام مانند سدها، راهها، راه آهن و ... کاستی ها همچنان وجود دارد.
فرمانداری ویژه شهرستان میانه در کنار پیگیری های جدی برای جذب اعتبارات عمرانی و تسهیلات لازم برای رفع موانع تولید با کمک نمایندگان محترم شهرستان، راهکار دیگری را نیز بعنوان ظرفیت جدیدی که توسط دولت تدبیر و امید برای توسعه شهرستان ها پیش بینی شده با همت بلند مردم در دستور کار خود قرار داده و آن تاسیس شرکت تعاونی توسعه آرمان میانه است.
شرکتی که به استناد مصوب سال 1393 مجلس شورای اسلامی تاسیس و از حمایت های دولتی پیش بینی شده در قانون از جمله موارد ذیل بهره مند خواهد شد:
-    واگذاری پروژه های عمرانی دولتی به شرکت مذکور با ترک تشریفات مناقصه.
لازم به ذکر است که بدون احتساب راه آهن، سالانه حدود 2 هزار میلیارد ریال پروژه های عمرانی در بخش های مختلف در شهرستان میانه به پیمانکاران واگذار می شود و با احتساب سود 20 درصدی پیمانکاری، می تواند سالانه می تواند 400 میلیارد ریال برای اعضای شرکت سوددهی داشته باشد.
-    در اجرای اصل 44 قانون اساسی مبنی بر واگذاری اموال و شرکت های دولتی به بخش خصوصی، این شرکت بر اساس قانون مصوب مجلس با ترک تشریفات مزایده می تواند نسبت به خرید اموال و شرکت های دولتی اقدام نماید.
از این حیث شهرستان میانه ظرفیت بالایی برای افزایش سرمایه و سوددهی شرکت دارد؛ از جمله خرید زمین، ساختمانها، پروژه های دولتی و شرکت های تولیدی بزرگی مثل شرکت فولاد آذربایجان و گیربکس سازی میانرو که طبق قانون باید روزی به بخش خصوصی واگذار گردد.
-    امکان فعالیت شرکت در تمامی زمینه های تولید، تجارت، صادرات و خدمات، از دیگر مزایای شرکت آرمان میانه است.
-    با توجه به وجود شرکت های مطرح عمرانی و تولیدی در شهرستان میانه، شرکت آرمان میانه می تواند با ایجاد هلدینگ و واگذاری پروژه های دریافتی به پیمانکاران و شرکت های میانه ای، زمینه اشتغال صدها نفر را فراهم نموده، سود قابل توجهی به سهامداران به ارمغان آورد.
-    مزیت بزرگ شرکت آرمان، حضور چهره های موفق عرصه تولید و اقتصاد شهرستان میانه و مشارکت در خرید سهام آن می باشد که طی ویژه نامه ای اسامی و میزان مشارکت آنها اعلام خواهد شد که این نشانگر افق بسیار روشن و سودآور بودن شرکت آرمان است که یقیناً با توجه به میزان بالای سهام خریداری شده توسط این اعضا، شرکت مدیریت موفقی را اعمال خواهد کرد.
در خاتمه با قدردانی از اقشار مختلف مردم به ویژه شرکت های تولیدی و عمرانی شهرستان و تعاونی های فعال، بنده نیز به عنوان یک شهروند افتخاری میانه ای، به میزان 5 میلیون تومان سهام از شرکت آرمان میانه با پرداخت یک سوم بصورت نقدی و دو سوم با تعهد پرداخت طی یکسال، خریداری نمودم تا در این حرکت اقتصادی و سودآور شرکت داشته باشم و امیدوارم با یاری خدا و با مشارکت گسترده مردم در تحقق اهداف شرکت آرمان و ایجاد تحرک اقتصادی، اشتغال و توسعه پایدار در شهرستان میانه، در کنار خدمات و حمایت های دولت موفق شویم.


شکری
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه

 

You have no rights to post comments