آخرین اخبار

یادداشت سوم فرماندار

شاید کمتر شهری را در کشور بتوان پیدا کرد که در کمتر از یکماه دو همایش بزرگ سیاسی در آن برگزار شده باشد همایشی با اخذ مجوز از طرف حامیان دولت به مناسبت بزرگداشت دومین سالگرد انتخاب دولت تدبیر و امید در 24 خرداد ماه با حضور جمعی از شهروندان در سالن هلال احمر و همایشی دیگر در 21 تیر ماه بدون اخذ مجوز توسط بسیج دانشجویی در مسجد جامع جهت بصیرت افزایی با عنوان عزت ملی در تحلیل عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای با حضور جمعی دیگر از شهروندان برگزار گردید. 

من نیز بعنوان یک شهروند در هر دو  همایش شرکت داشتم هر چند بنده نیز مثل هر شهروند دیگری در مورد مسائل سیاسی کشور نظری دارم ولی به عنوان بالاترین مسئول سیاسی شهرستان به عقیده و دیدگاه همه فعالین سیاسی از هر طیف و جناحی ارزش قائل هستم و آنچه را که بیشتر وجهه همت خویش ساخته ام، ایجاد تحرک و نشاط سیاسی برای همه گروهها و جریانهای سیاسی در فضایی باز و در چارچوب قوانین و مقررات است.

 چیزی که بیش از همه  در شهرستان مایه مباهات است تحمل و تعامل جریانها و تشکل های سیاسی در قبال همدیگر است، ضمن داشتن نظرات و دیدگاههای متفاوت در راهپیمائیها، در احیای شب های قدر،در سازمانهای خیریه و .... دوشادوش و در کنار هم حضور پررنگی دارند. از منظر جامعه شناسی سیاسی چنین جامعه ای دارای بلوغ سیاسی است و جا دارد که به اصحاب سیاست شهرستان تبریک گفته شود.

و اما بعنوان فرماندار و مسئول امنیت شهرستان که برقراری امنیت برنامه ها و همایش ها نیز جزئی از آن است تقاضایی از همه تشکل های سیاسی دارم و آن رعایت فرآیند و اخذ مجوز قانونی برای برپائی تجمعات و همایش ها است.

 آورده اند مرحوم میرزا یوسف خان مستشار الدوله تبریزی یکی از متجددین و فرنگ رفتگان دوره ناصرالدین شاه بود ضمن علاقه مندی و اشتیاق به پیشرفت و تمدن اروپا دغدغه دین نیز داشت و در تطبیق شریعت و مشروطیت و سازگاری قوانین شرعی با حقوق شهروندی تلاش می کرد.

 پس از مدتها  غور و بررسی در علل پیشرفت غرب و علت عقب ماندگی ما رساله ای نوشته و در اول آن آورده است، بنیان و اصول نظم فرنگستان یک کلمه است و هرگونه ترقیات و خوبیها که در آنجا دیده می شود نتیجه همین یک کلمه است و آن یک کلمه ((قانون)) است و به همین خاطر نام رساله خود را  یک کلمه گذاشت. معلوم می شود 150 سال پیش وقتی مرحوم مستشار الدوله نبود قانون در کشور را علت العلل عقب ماندگی می دانست، قانون مدونی وجود نداشته است.

 ولی حالا بعد از 150 سال و با وجود داشتن مجموعه کاملی از قوانین و نبود خلاء قانونی شاید در هیچ زمینه ای، مشکلی که داریم عدم تمکین به قانون است باور کنیم که رعایت قوانین و مقررات دولت جمهوری اسلامی که در مجلس شورای اسلامی تصویب ودر شورای محترم نگهبان قانون اساسی تائید شده نه تنها کسر شأن نیست بلکه   نشانی از احترام به قانون و تعهد به تحقق عدالت اجتماعی است.

 

نظرات   

 
0 #7 یک معلم 1394-05-08 14:14
سلام . ممنون از فرماندار محترم که قانون گرایی را وظیفه دولت و مردم می دانند ولی ایا در ادرات میانه قانون توسط مسئولین اجرا می شود ؟ مثلا در اموزش و پرورش که مدیران و حتی سرایداران هم توسط نماینده خاصی تعیین می شود و در این میان حق خیلی از فرهنگیها ضایع می شود نظر شما به عنوان فرماندار چه بوده است ؟ قانون و قانون گرایی خوب است منتها برای همه . انتقاد از قانوون گریزی بهتر است منتها برای همه جناحها
 
 
+1 #6 خسرو أراد 1394-05-05 12:59
اين دنيا فقط به ما تعلق نداره اينارو هم خدا افريده پس اجازه بديد لطفآ زندگى كنند
 
 
+2 #5 ا شعبانی 1394-05-01 14:42
با سلام و عرض خسته نباشید به خدمت فرماندار محترم.بر اساس قانون شخص اول سیاسی باید مواظب باشد چون فقط در خانه خود فرد معمولی هست وقتی پایش را از خانه بیرون گذاشت فردی مسئول و بعنوان نماینده قانون است،اگر برنامه مجوز نداشت پس چرا در برنامه نشسته بودید؟ التماس دعا
 
 
-2 #4 UGD4 1394-04-28 17:51
باسلام عرض خسته نباشید مسئول سیاسی شهرستان میانه امیدوارم با بی طرفی عدم گرایش به گروه های سیاسی بتوانی با درایت بینش عالیه نسبت به خدمت به اسلام و قران و این منطقه کوشا باشید
 
 
+2 #3 شهروند 1394-04-23 19:30
بهتره فرماندار فکری به حال این شهر عقب مانده بکنه بدبختی ما اینه که فقط شعار میدیم اقای فرماندار راتو یه بار بنداز شهرک اندیشه ببین در چه حالیه مثل غزه میمونه
 
 
-1 #2 محمدحسین بهبودی 1394-04-23 18:46
باسلام وآ رزوی قبولی طاعات وعبادات وشادکامی برای ملت وتقدیر وتشکر از تلاشهای بی وقفه تیم دیپلماسی ایران درمذاکرات وین وادای احترام به قانون که ضامن رشد وتوسعه درتمام ابعاد سیاسی وفرهنگی واجتماعی میباشد .قانون شکنی درهر قالبش امری نامطلوب به شمار می رود ودست یافتن به به اهدافی که موجب ایجاد یاس وناامیدی درجامعه شود واختلاف برانگیز باشد قطعا ویقیناموجب شادی فتنه انگیزان خواهدشد.امام (ره) فرمود هرجا بوی نفاق به مشامتان خورد بدانید دست شیطان در کاراست.
 
 
+1 #1 مهدی پزشکی 1394-04-23 17:19
با دوستان سایبری ذکر و خیر شما بود که در مسجد جامع حضور یافتیدوبله همه باید به قانون پایبند باشند
 

You have no rights to post comments