آخرین اخبار

یادواره شهدای منطقه اوچ تپه بخش مرکزی میانه در روستای پورسخلو برگزار شد

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه هر قدر بخواهیم برای شهدا مراسم و یادواره برگزار کنیم باز هم کافی نیست، گفت: فلسفه ی اینکه نام و یاد امام حسین و حرکت تاریخی و بزرگ کربلا هنوز هم زنده است، همین تکرارهاست، به همین جهت نباید نام و یاد شهدا را فراموش کنیم و هرساله هفته دفاع مقدس، بهانه ای است تا شهدا را یاد کرده و فرهنگ و هدف ایشان را مرور کنیم.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در مراسم یادواره شهدای منطقه اوچ تپه بخش مرکزی میانه که در روستای پورسخلو برگزار شد، با بیان اینکه ما وظایف بزرگ و سنگینی در مقابل شهدا داریم؛ به تشریح این موضوع پرداخت.
حجت الاسلام آل هاشم، یکی از این وظایف را انتشار وصیت شهدا در جامعه برای آشنایی مردم از اهداف و آرمان های شهدا بیان نموده، افزود: در این راستا بنیاد شهید و بنیاد نشر آثار و ارزش های دفاع مقدس وظیفه سنگینی داشته و آموزش و پرورش نیز در ارتباط با چاپ خاطرات و وصیت نامه شهدا و انعکاس و انتشار آن بین دانش آموزان و جوانانی که تازه وارد عرصه شده اند نقش دارند.
وی تشکیل موزه های دفاع مقدس، برپایی کاروان های راهیان نور، تجلیل از خانواده شهدا را از دیگر روش ها و وظایف ما در قبال شهدا برشمرده، گفت: موزه های دفاع مقدس در انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جدید و جوان جامعه بسیار موثر بوده و می توان یاد و نام شهدا و فرهنگ شهادت را در جامعه زنده نگهدارد و ما همگی وظیفه داریم فرهنگ جبهه، دفاع و شهادت را در جامعه بگسترانیم.
امام جمعه تبریز ادامه داد: امروز در ظاهر، جنگ فیزیکی با دشمن نداریم اما همگی نیازمند فرهنگ دفاع مقدس هستیم چرا که فرهنگ دفاع مقدس مانند دژی مستحکم است که به هیچ وجه قابل فتح و تسخیر نیست و ما با این فرهنگ مانوسیم.
وی به توطئه های دشمنان و کشورهای استکباری با روش های مختلف اشاره کرده، گفت: وقتی دشمنان از ابتدای پیروزی انلاب اسلامی، پس از آزمودن تمامی روش هایی مانند ترور و حمایت از رژیم عراق و صدام برای آغاز جنگ رو در رو با هدف براندازی نظام اسلامی ایران، اعمال حاکمیت بر اروند رود، مقابله با صدور انقلاب اسلامی، تصرف و تجزیه قلمروی ارضی ایران، کسب برتری و جایگاه ویژه برای خود و رهبری فکری و سیاسی جهان عرب راه به جایی نبردند، به جنگ خطرناک و پیچیده ای با عنوان جنگ نرم روی آورده اند که بر خلاف جنگ فیزیکی، بی سر و صداست طوریکه انسان با اندکی غفلت، تحت تاثیر و نفوذ دشمن قرار می گیرد و هدف اصلی جنگ نرم، جوانان، نوجوانان و خانواده ها هستند.
حجت الاسلام آل هاشم، نقش علما و دستگاههای فرهنگی در آگاهی بخشی آحاد جامعه از خطرات جنگ نرم را بسیار سنگین توصیف کرده، گفت: رهبر معظم انقلاب در طول سالها، هشدارهای متعددی را در مقابله با جنگ نرم با عناوین متعددی چون شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، عملیات روانی و ناتو فرهنگی، جنگ نرم و نفوذ بیان نمودند، لذا باید بسیار هوشیار باشیم و امروز خانواده ها در معرض نفوذ فرهنگ غرب قرار دارند و اگر امروز هوشیاری کافی نداشته باشیم، دشمن به اهداف خود دست خواهد یافت.
وی شرط اصلی عدم تاثیر هرگونه حملات و توطعه های دشمنان را وحدت و یکپارچگی عنوان کرده، افزود: مسئولین باید مردم را به وحدت و همدلی دعوت کنند و تجربه نشان داده که هرقدر توطعه دشمنان بیشتر شده، وحدت و همدلی مردم جامعه ایران اسلامی نیز بیشتر و چندین برابر شده است.
گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین احمدی میانجی، معاون قوه قضائیه و حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه میانه از سخنرانان این مراسم بودند.
شکری فرماندار ویژه میانه، اعضای شورای اداری و تامین، معاونین و بخشداران در این مراسم حضور داشتند.
مداحی، شعرخوانی و عزاداری توسط خاتمی، مداح و شاعر اهل بیت علیهم السلام و نیز بیان روایتی از دوران هشت سال دفاع مقدس توسط سردار مولوی از دیگر بخش های این یادواره بود.
خبرنگار: رضا امامی-خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما
 
 

You have no rights to post comments