آخرین اخبار

کاشت 3 نهال به یاد شهدای آتش نشان، شهدای زینبیه و سالروز ورود آزادگان در مزار شهدای میانه


 

در حرکتی ارزشی و فرهنگی سید مسعود طباطبایی جانباز 65 درصد معروف به ( پدر سایکل توریست ایران)  و علی منصوری معروف به ( دوچرخه گر) در چهارمین سفر به میانه 3 نهال به یاد شهدای آتش نشان، شهدای زینبیه و سالروز ورود آزادگان در مزار شهدای میانه با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه و دیگر مسئولین شهرستان کاشتند.
 در این حرکت گروه انسانهای سبز با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ منابع طبیعی ملی و تاریخی کشور و کاشت درخت به یاد حماسه سازان و بزرگمردان تاریخ اسلامی ایران با دوچرخه در تمامی استانها و شهرهای کشور حضور می یابند.
ورود این دوچرخه سواران به میانه چهارمین سفر آنها به شهرستان محسوب می شود که در سفر سال گذشته 2 نهال و در سال 94،   10 نهال به یاد شهدای گمنام کاشتند.
استان آذربایجان شرقی در دور چهارم دوچرخه سواری استانهای ایران یکصدو سی و پنجمین استان به شمار می رود.
گفتنی است این گروه در راستای بزرگداشت فردوسی، عطار، خیام و آزادسازی خرمشهر سفر فرهنگی و ارزشی خود را از مشهد آغاز و همزمان با هفته دفاع مقدس  به سمت مناطق جنگی جنوب کشور که هفتمین دوره تور ملی دوچرخه سواران اقوام ایرانی به شمار می رود حرکت خواهند کرد.

این گروه با شعار هر ایرانی یک دوچرخه، یک درخت از شهرهای مختلف گذر کرده و اقدام به کاشت نهال می کنند.
محمدرضا مشایخی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه  در این مراسم با تقدیر از حرکت ارزشی  و فرهنگی این گروه از دوچرخه سواران گفت: این حرکتها عامل موثر و مهمی در جهت زنده نگهداشتن یاد شهدا، روحیه ایثار، شهادت، مقاومت و انتقال این فرهنگ به نسل جوان جامعه می باشد.
 

You have no rights to post comments