آخرین اخبار

وزیر آموزش و پرورش: بمباران مدارس در زمان جنگ از شقاوتهای دشمن بعثی بود

 
 
وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از شقاوتهای دشمن بعثی بمباران مدارس در دوران جنگ بود تا بتواند مقاومت و توانمندی مردم را بشکند.
محمد بطحایی روز پنجشنبه در همایش ملی «نیمکت های سوخته یادواره شهدای زینبیه و ثارالله میانه»، افزود: دشمن وقتی توان رویارویی با رزمندگان را نیافت، به حملات و بمباران مدارس پرداخت، به طوری که حتی در آن دوران هیچ گونه بیانیه، اعلامیه جهانی و محکومیتی از سوی مجامع جهانی صادر نشد.
بطحایی اضافه کرد: مظلومیت مردم و دانش آموزان از جمله بمباران سال 1365 مدرسه دخترانه میانه و برخی از شهرهای ایران نمونه ای از ددمنشی ها و سکوت مجامع جهانی است.
وی ادامه داد: امروز نیز فجایعی در یمن و فلسطین رخ می دهد و کودکان و نوجوانان این کشورها زیر بمباران بی رحمانه آنان قرار می گیرند که نمونه های دیگر از عدم رعایت و اعتقاد به حقوق بشر از طرف کشورهای استکباری است.
بطحایی یادآور شد: گروه های افراطی و کج اندیش نیز در برخی از کشورها مثل افغانستان و کشورهای آفریقایی اقدام به کشتار مسلمانان و کودکان می کنند که در تمامی این موارد ردپای آمریکا و اسرائیل پیدا است.
وی گفت: به رغم اینکه کشورهای استکباری و آمریکا شعار دفاع از حقوق بشر سر می دهند اما خودشان به هر جنایت و کودک کشی در کشورهای مختلف دست می زنند.
بطحایی با تقدیر از برگزاری این همایش، گفت: همایش نیمکت های سوخته، چراغ ظلم و شقاوت آمریکا را روشن نگه داشته و بار دیگر به جهان اعلام می دارد و تلنگری به مجامع جهانی است تا شاید خود را تکان دهند.
وی با اشاره به فشارهای اقتصادی و زورمندانه آمریکا به کشورهای اسلامی و ایران، اضافه کرد: جنگی که آمریکا در 40 سالگی انقلاب اسلامی راه انداخته، با نیت همان اهداف جنگ تحمیلی است تا خواسته های خود را تحمیل و مردم ایران را به زانود درآورد.
بطحایی افزود: اما مردم ایران با مدیریت، بصریت، تدبیر و پایداری از این جنگ نابرابر نیز با موفقیت و به خوبی عبور خواهند کرد.
 

 معاون حقوقی و مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این همایش، گفت: حاصل ستم یاغیان، استکبار و رژیم بعث عراق در هشت سال دفاع مقدس 220 هزار شهید، 560 هزار جانباز و 42 هزار آزاده است.

مهدی ایزدی افزود: رزمندگان اسلام و مردم ایران در طول این دوران حماسه ها آفریدند و جوانان و شهدای رشیدی را تقدیم اسلام و انقلاب کردند.
وی با تبریک فرا رسیدن 12 بهمن و سالروز ورود امام به کشور، گفت: امام راحل و انقلاب اسلامی، ملت ایران را سرافراز به افتخاری کرده است که اکنون در دنیا این انقلاب را به عنوان الگو می شناسند، چون جهان را به خروج از یوغ استکبار دعوت می کند.
ایزدی با اشاره به اینکه آمریکا آشکارا اعلام کرد نمی گذاریم جشن 40 سالگی انقلاب برگزار شود، اظهار داشت: اکنون ملت ایران بر دهان این یاوه گویان زده و جشن های دهه فجر امروز با شکوه خاصی آغاز شده است.

You have no rights to post comments