آخرین اخبار

همزمان با آغازین روز از دهه فجر؛ فرماندار میانه، زنگ انقلاب را به صدا در آورد

 
همزمان با آغازین روز از دهه فجر؛ فرماندار میانه، زنگ انقلاب را به صدا در آورد
همزمان با آغازین روز از دهه مبارک فجر؛ شکری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه، زنگ انقلاب را در جمع دانش آموزان آموزشگاه دخترانه شهرک ولی عصر(عج) به صدا در آورد.
امام جمعه میانه در این مراسم با اشاره به نقش موثر دانش آموزان در برهه های مختلف انقلاب اسلامی، گفت: در دوران انقلاب، شاهد حضور گسترده دانش آموزان معترض و ضد رژیم شاه در خیابان ها بودیم که یکصدا، شعار مرگ بر شاه سر می دادند و این حضور ناشی از جرأت و شجاعتی بود که به برکت اسلام در وجودشان نهفته بود.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله محمدی در این مراسم با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس نیز عرصه حضور شورانگیز دانش آموزان بود، افزود: در دوران جنگ تحمیلی، دانش آموزان در مدارس فنی و حرفه ای با هدف پشتیبانی از جبهه ها به طراحی سلاح و تجهیزات جنگی می پرداختند و در کنار آن، دانش اموزانی هم در خط مقدم جبهه ها، مردانه ایستادگی کرده و با جانفشانی، از مرزهای ایران اسلامی دفاع می کردند.
وی به نقش موثر امام خمینی(ره) در رهبری مدبرانه ایشان اشاره کرده، گفت: امام با رفتار و اخلاق اسلامی، در دل عموم مردم علی الخصوص دانش آموزان رسوخ کرده بود و مزدوران پهلوی هیچگاه باور نمی کردند که امام بتواند تار و پود پوشالی رژیم شاهنشاهی را به هم بریزد.
امام جمعه میانه به تشریح نقش بسزای زنان در تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرده، افزود: زنان همواره در تمامی برهه ها پا به پای مردان و گاهی فراتر از مردان پیش رفتند و اگر زنان با ایمان در کنار مردان شجاع نبودند، موفقیت های اینچنینی به وجود نمی آمد.
حجت الاسلام محمدی در ادامه به بیان ویژگی های بارز امام راحل در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی اشاره کرده، آنها را ایمان راسخ به خداوند، اعتقاد به رسیدن به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و ایمان به هدف برای برچیدن ظلم و بی عدالتی از ایران برشمرده، افزود: زنگ انقلاب، زنگ یادآوری و تلنگری دوباره بر ماست تا بدانیم که در مسیر فراری دادن ظلم و پایان بخشیدن به سیطره حکومت شاهنشاهی، خون دل های بسیاری خورده شده و شهدای بسیاری جان خود را نثار کرده اند.
وی در پایان، به سالروز بمباران مدارس زینبیه و ثارالله و شهادت دانش آموزان بی گناه آن اشاره کرده، از دانش آموزان خواست تا برای ادای دین به خون شهدا و حفظ نظام اسلامی، رفتار شهدا را الگوی خود قرار داده و با تلاش، علم آموزی و رعایت حجاب و رفتارهای اسلامی، راه آنها را ادامه دهند.
 
در ابتدای این برنامه، رئیس آموزش و پرورش میانه از اجرای 70 عنوان برنامه در مدارس شهری و روستایی شهرستان خبر داد.
یوسف ساجدی فر هذف از برنامه های دهه مبارک فجر را تقویت هویت انقلابی دانش آموزان عنوان کرده، افزود: برنامه های پیش رو مختص فضای مدارس نشده و گستره آن در خانواده، مساجد و سالن های ورزشی نیز خواهد بود. عکس و خبر رضا امامی

You have no rights to post comments