آخرین اخبار

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی: شاعران و مداحان باید واقعیتها را بیان کنند

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: شاعران و مداحان باید اشعار صحیح و منطبق بر واقعیتها را بیان کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در آیین تجلیل از مداحان و شاعران اهل بیت (ع) در شهرستان میانه گفت: شعرا وظیفه دارند در کنار شعرها و مداحی خود، شعرهای حماسی در ارتباط با انقلاب، شهدا و مدافعین حرم را بیان کنند.
وی در ادامه، حضور پرشور مردم میانه در مراسم تجلیل از مداحان و شعرای پیشکسوت میان را نشانه عشق آنان به اهل بیت (ع) و دستگاه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) عنوان کرد.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه تاثیر یک شعر می تواند از ده‌ها سخنرانی بیشتر باشد بر لزوم قدردانی از شعرا، مداحان و مبلغان مذهبی تاکید کرد.
وی با بیان رخدادهای اخیر منطقه به تشریح مسائل ملی و منطقه ای پرداخته و ضمن بصیرت افزایی مردم، خواهان اتحاد و یکدلی مسلمانان در برابر استکبار و صهیونیسم جهانی شد.
گفتنی است ، اولین همایش تجلیل از مداحان و شاعران پیشکسوت اهل بیت(ع) با حضور هزاران نفری مردم و مسئولین در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده اسماعیل(ع) شهرستان میانه برگزار شد.
 در این مراسم از ۲۰ شاعر و مداح پیشکسوت و یک نوجوان مداح با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی تجلیل شده و همچنین شاعر عالیقدر ولی الله کلامی زنجانی و جمعی از شعرای شهرستان میانه در طول مراسم، قطعاتی از اشعار خود را قرائت کردند.

 

You have no rights to post comments