آخرین اخبار

معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن میانه- اردبیل بازدید نمود

 خیراله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه راه آهن میانه- اردبیل در فاز 1 و 2 واقع در شهرستان میانه به طول 38 کیلومتر بازدید نمود.
 مسیر راه آهن میانه- اردبیل به طول 175 کیلومتر، با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت برای مسافری و 120 کیلومتر برساعت برای باری، از ایستگاه زاویه در بخش کندوان میانه واقع در استان آذربایجان شرقی آغاز و به تدریج وارد منطقه کوهستانی می شود.
این پروژه با رعایت حریم دریاچه سد شهریار میانه از حاشیه محل سد عبور کرده و پس از طی مسیر به موازات رودخانه و دره قزل اوزن ادامه مسیرداده و در ادامه به سمت شهرستان اردبیل تغییر جهت داده و به موازات رودخانه سنگور چای از مناطق کوهستانی وارد مناطق تپه ماهور شده و پس از طی مسیر در کنار جاده اردبیل- مهماندوست وارد ایستگاه اردبیل می شود.
در محور فوق 8 ایستگاه شامل 2 ایستگاه تشکیلاتی مسافری به نام های سبز و اردبیل و 3 ایستگاه مسافری درجه 2 به نام های فیروزآباد و گنجگاه و مهماندوست و 3 ایستگاه بین راهی پیش بینی شده است.
این پروژه با کارفرمایی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و معاونت ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاهها با پیمانکاری شرکت جهاد نصر کرمانشاه و مهندسین مشاور تردد راه بعنوان مشاورین طرح به اجرا می رسد.
این پروژه با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بوده و در سال جاری 900 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آن تزریق شده است.
شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه، شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، فیضی نماینده مردم اردبیل در مجلس، رییس کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی، معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه میانه و مسئولین راه و شهرسازی و راه آهن میانه از حاضرین در این بازدید بودند.          

You have no rights to post comments