آخرین اخبار

معاون مدیر کل و مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میانه : 502 تعاونی تحت پوشش این اداره هستند

معاون مدیر کل و مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان میانه  گفت: تعداد  502 تعاونی تحت پوشش این اداره می باشند که 131 تعاونی غیر فعال و 371 تعاونی فعال است.
 بابک کبیری در همایش تعاونی های شهرستان میانه با تبریک این هفته و بیان اینکه شهرستان میانه از لحاظ تعاون و همکاری، الگوی مشارکت در سطح استان به شمار می رود به ارائه گزارشی از عملکرد این اداره پرداخت و افزود: در سال جاری و در شش ماه اول 12 تعاونی با یکهزارو 882 نفر عضو با اشتغالزایی برای 450 نفر به ثبت رسیده است.
وی از وجود 50 تعاونی آب بران و بروز رسانی 20 تعاونی پایاب سد آیدوغموش که وقت قانونی آنها به اتمام رسیده بود خبر داده افزود: تعداد 5 تعاونی نیز در روستاهای پایاب این سد در 6 ماه اول سال جاری به ثبت رسیده است.
کبیری به انجام مقدمات تشکیل تعاونی روستا تعاون در روستاهای پایلوت با تسهیلات اولیه 5 میلیارد ریالی برای هر روستا اشاره کرد.
وی در پایان ایجاد فرهنگ تعاون و تغییر دید نسبت به تعاونی ها را مهمترین مشکل در حوزه تعاون عنوان نموده اظهار امیدواری کرد که با فرهنگ سازی و ایجاد تغییر در نگرشها، تعاونیها به جایگاه اصلی خود در جامعه دست یافته و گره گشای مشکلات اقتصادی و معضل بیکاری در جامعه باشند.
در این همایش از 2 تعاونی برتر انتخابی دوازدهمین جشنواره تعاونیهای برتر استان بنام های تعاونی پرکنده فروشان اتحادمیانه و تعاونی قالیبافی خوش نقش میانه و از 3 تعاونی برتر شهرستانی بنام های تعاونی مسکن پادگان میانه، تعاونی تولید ادوات کشاورزی توحید صنعت میانه و تعاونی راه آهن میانه با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.
همچنین از امیر قره داغی سرپرست کمپین دوچرخه سواران سه شنبه های بدون خودرو میانه، داود جعفری نفر اول مسابقات دارت بین همکاران اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان و میثم چهره نفر اول مسابقات تنیس روی میز بین همکاران این اداره تجلیل بعمل آمد.


 

You have no rights to post comments