آخرین اخبار

معاون مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان: سرمایه گذاری، تولید، اشتغال و کارآفرینی در جامعه نیازمند عزم ملی است

 
معاون مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی با بیان وضعیت اقتصادی جامعه گفت: در حوزه سرمایه گذاری، تولید، اشتغال و کارآفرینی باید متحد بوده و با عزم ملی حرکت کنیم زیرا جزیره ای عمل کردن در این زمینه های به ضرر اقتصاد و اشتغال جامعه می باشد. 
 طاهری در نشست کارگروه اشتغال  و سرمایه گذاری شهرستان میانه با اشاره به جمعیت نزدیک 4 میلیون نفری استان گفت: با توجه به گروههای سنی مختلف جمعیت استان باید برنامه داشته باشیم زیرا نبود برنامه باعث ایجاد مشکل در مدیریت خواهد بود، همچنین برنامه ریزی ها باید در جهت سوددهی به مردم باشد تا با بحران مواجه نشویم.
وی دعوت از سرمایه گذاران، فراهم نمودن زیرساختهای سرمایه گذاری و اشتغال را از وظایف کارگروه تولید، اشتغال و سرمایه گذاری عنوان نموده گفت: دولت به ارائه برنامه ها و تسهیلات ویژه ای در جهت رونق تولید، اشتغال و سرمایه گذاری پرداخته و امیدواریم با درایت فرماندار ویژه شهرستان میانه و با توجه به سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان که نقشه راه به شمار می رود در جذب تسهیلات ویژه در شهرستان میانه موفق تر عمل کنیم.
طاهری با بیان اینکه در سند تدبیر و توسعه شهرستان که در شورای برنامه ریزی استان به تصویب رسیده تمامی هسته های کلیدی مشخص شده و طرح هایی در این زمینه ها به اجرا رسیده و خواهد رسید افزود:  این سند تمامی امکانات لازم برای برنامه ریزی صحیح را داراست.
وی از دستگاههای اجرایی شهرستان خواست اعتبارات تخصیصی به ادارات خود را به فرماندار ویژه شهرستان ابلاغ کنند تا فرماندار ویژه میانه در جریان اعتبارات و هزینه کرد آن قرار بگیرد.
معاون مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به استمرار ارائه تسهیلات در ناطق محروم با 3 درصد اشاره کرده گفت: نباید بگذاریم تسهیلات تخصیصی به شهرستان برگردد بلکه باید در جذب تمام یا حداکثری اعتبارات تلاش کنیم.
وی همچنین تاکید کرد: اگر یک واحد تولیدی در شهرستان بتواند 5 نفر از تحت پوششین کمیته امداد و بهزیستی را جذب کرده و برای آنها ایجاد اشتغال کند، به ازای هر نفر 150 میلیون ریال از سوی کمیته امداد و بهزیستی به این تولید ی ها تسهیلات قرض الحسنه پرداخت و بیمه این افراد نیز تا 5 سال بر عهده این ادارات خواهد بود.
طاهری با اشاره به اینکه شهرستان میانه در سال 94 در حدود 106 درصد، جذب اعتبار داشته اما در سال 95 به علت عدم تخصیص اعتبارات مصوب درصد جذب کاهش یافت افزود: در سال جاری 50 میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان در نظر گرفته شده که به طرح های تکاپو، پشتیبان، کارآفرینی اجتماعی و مستقل متصل به بنگاههای اقتصادی پرداخت خواهد شد.
وی همچنین از ادارات و نهادهای شهرستان خواست تا هر گونه اقدام خود در راستای اشتغالزایی را در سامانه رصد ثبت کنند زیرا عدم ثبت سبب ضایع شدن حق شهرستان می شود.
طاهری با بیان اینکه از اول سال جاری تا کنون از شهرستان میانه 152 نفر آمار ثبتی داریم خواستار هماهنگی ادارات با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان در راستای ثبت اشتغال واقعی در سامانه رصد شد.
وی افزود: تا به امروز فقط 3 اداره از جمله جهاد کشاورزی، کمیته امداد و بهزیستی اقدام به ثبت در سامانه رصد نموده اند که انتظار می رود دیگر دستگاهها نیز اقدام لازم در این خصوص را بعمل آورند.
طاهری همچنین افزود: در سال جاری از 3 دستگاه و 3 فرماندار برتر استان در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری تجلیل خواهد شد و ما نمی خواهیم که شهرستان میانه از این قافله عقب بماند.
معاون مدیر کل ادامه داد: بحث مهارت آموزی در محیط کار واقعی با محوریت استاد، شاگردی در مجامع صنفی و بازار، با توجه به سهمیه مهارت آموزی 4 هزار نفری در استان و کارورزی با سهمیه 5 هزار نفری در استان با محوریت دانش آموختگان دانشگاهی در اولویت برنامه کاری تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد که بار مالی برای کارفرما نداشته و بیمه فرد نیز مسئولیت مدنی است.
 
 

You have no rights to post comments