آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: پاسخگویی به مطالبات مردم در چارچوب قانون ضروری و لازم الاجراست

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: پاسخگویی به مطالبات مردم در چارچوب قانونی امری ضروری و لازم الاجرا از سوی مسئولین است.
محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی جمع آوری سگهای ولگرد و بلاصاحب در شهرستان میانه گفت: مطالبات مردم در این رابطه علاوه بر وظایف قانونی، به حق بوده و باید به صورت جدی وارد موضوع شویم که محوریت موضوع شهرداریها بوده و باید از سوی معاونت خدمات شهری جلسات برگزار و مراحل اجرایی مصوبات پیگیری شود.
وی در ادامه افزود: بر اساس دستورالعمل در سطح شهرستان شرایط  فراهم آمده اما نیازمند ساماندهی، به روز رسانی و برطرف کردن برخی مسائل می باشد.
مشایخی همچنین بر استفاده از ظرفیت مردمی در خصوص مسائل شهرستان از جمله جمع آوری سگهای ولگرد و کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری تاکید کرده گفت: از سوی مجامع مختلف و مبادی قانونی در کشور هر روز بر رعایت  حقوق حیوانات افزوده شده و ما هم باید تابع قوانین باشیم که در این حوزه شهرداریها و دهیاریها باید دستورالعمل جمع آوری سگهای ولگرد و کنترل جمعیت حیوانات  را با پشتوانه قانونی ملاک عمل قرار دهند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه فرهنگ سازی و توفیق عمل در این زمینه را نیازمند مشارکت مردم عنوان نموده گفت: اتخاذ برنامه ای برای توسعه مکان  نگهداری از سگهای ولگرد جمع آوری شده ضروری است زیرا مکان فعلی جوابگوی نیاز شهرستان نیست همچنین فردی باید  به نگهداری از این سگها بپردازد که علاقمند و وظیفه شناس باشد.
مشایخی با اشاره به وظایف دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان در خصوص بازرسی از محل نگهداری سگهای جمع آوری شده، طرح واکسیناسون و اتلاف سگهای ناقل بیماری و تفکیک جنسیتی اقدامات لازم را به اجرا رسانده و آمار از طریق شهرداری به محیط زیست و شبکه بهداشت ارسال شود.
وی خواستار ارائه مجوز از سوی تشکلهای مردم نهاد شده افزود: تا زمانیکه این افراد مشتاق در خصوص جمع آوری مشارکت مردمی  و تامین غذا برای سگهای ولگرد مجوز بگیرند می توانیم از ظرفیت آنها با گرفتن تعهدات لازم در جهت مساعدت و پیشبرد امور بهره لازم را ببریم .
مشایخی در پایان گفت: محل فعلی نگهداری از سگهای ولگرد به جهت نزدیک بودن به شهر ایمن و مناسب نمی باشد که به جد خواستاریم تغییر مکان یا اصلاح و ساماندهی مکان فعلی مد نظر قرار گرفته و مورد عمل واقع شود.
 

You have no rights to post comments