آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: فرهنگ سازی و آموزش در کنار پیشگیری و درمان از ضرورتهای کاهش اعتیاد می باشد

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه اعتیاد به  مواد مخدر رتبه اول 5 آسیب اجتماعی در جامعه را به خود اختصاص داده گفت: فرهنگ سازی و آموزش در کنار پیشگیری و درمان از ضرورتهای مهم در کاهش اعتیاد می باشد.
محمدرضا مشایخی در همایش شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان میانه با توجه به حساسیت مصرف مواد مخدر و با توجه به دغدغه ها و نگرانیهای موجود افزود: از ظرفیت گروههای اجتماع محور حتی در محلات بهره گرفته و لایه های مختلف اجتماع را به چالش خوانده ایم.
وی به اقدامات شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان در سال جاری اشاره کرده گفت: 16 کارگاه آموزشی توسط مراکز عالی، آموزش و پرورش و اداره بهزیستی تشکیل شده و یک همایش پیاده روی بزرگ و 2 همایش تخصصی برگزار شده است.
مشایخی از برپایی 11 نمایشگاه مواد در مرکز شهرستان خبر داده به تشکیل 16 سمن به صورت عمومی یا تخصصی و برگزاری 7 جلسه رسمی شورای مبارزه با مواد مخدر در کنار نشست های هم اندیشی و سایر برنامه ها اشاره کرد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه بنابر ابلاغیه های استانی به شناسایی و نابودی مزارع کشت خشخاش و شاهدانه از طریق جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در 4 هزار متر مربع اشاره کرده افزود: امسال  پرونده های قابل توجهی از سوی مراجع مرتبط  به دادسرا ارجاع داده شده و مابقی به مراکز درمانی معرفی شده اند.
مشایخی از جمع آوری یکهزار و 472 معتاد متجاهر و معرفی به کمپها و نیز معرفی 108 نفر به مرکز ماده 16خبر داد.
وی همچنین بر بهره گیری از ظرفیت روحانیت در  منابر و آگاهی بخشی به آحاد جامعه تاکید کرده خواستار ارتقای سطح خدمات ماده 15 و رساندن آن به خدمات ماده 16 همچنین متمرکز کردن اعطای تسهیلات اشتغال به پاک شدگان از اعتیاد برای کار دسته جمعی و نیز پیگیری و رفع مشکلاتی همچون مصوبه  در اختیار گذاشتن ساختمان شبکه بهداشت در بخش ترکمانچای، تامین خودروی پوششی و کمپ ترکمانچای بنابر نیاز بخش شد .  

You have no rights to post comments