آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: تمامی مساجد ملزم به همکاری با ادارات و موسسات مجوز دار برای جمع آوری زکات فطره هستند

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: تمامی مساجد ملزم به همکاری با ادارات، موسسات و صندوقهای مجوز دار در جمع آوری زکات فطره هستند.
 محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی جمع آوری زکات فطره با اشاره به نحوه مشارکت سازمان های مردم نهاد با نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام (ره)، بهزیستی و  موسسات خیریه در جمع آوری زکات فطره طی سال جاری گفت: بر اساس هماهنگی های انجام یافته، موسساتی که دارای مجوز معتبر از مراجع قانونی بوده و به صورت حقوقی به ثبت رسیده اند می توانند در کنار نهادهای حمایتی با افراد مشخص و دارای کارت شناسایی در مساجد و محل های مشخص شده نسبت به جمع آوری زکات فطره اقدام نمایند که در این راستا نظارت بر فعالیت این افراد ضروری می باشد.
وی تاریخ مجوز این موسسات و افراد برای جمع آوری زکات فطره را یک روزه خوانده گفت: صندوق های جمع آوری در محل های مورد نظر استقرار یافته و دارای برچسب واحد با مهر و امضاهای مشخص از سوی ادارات بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) می باشد.
مشایخی با بیان اینکه موضوع جمع آوری زکات فطریه از سوی این موسسات مردم نهاد بر اساس مصوبات جلسه هماهنگی جمع آوری زکات فطریه  به پیش خواهد رفت گفت: نظارت  و کنترل لازم از سوی نیروی انتظامی  صورت گرفته و  با هر گونه تخلف گزارش شده،  برخورد خواهد شد.
وی در پایان تاکید کرد: ادارات کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع) و موسسه ایتام المهدی مجاز به جمع آوری زکات فطره با ارائه کارت شناسایی معتبر مهر شده توسط دبیرخانه زکات و فرمانداری هستند.                    

You have no rights to post comments