آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: بدحجابی ریشه در تضعیف باورهای دینی و اعتقادی دارد

 
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به موضوع بدحجابی در جامعه اسلامی ایران گفت: بدحجابی ریشه در ضعف باورهای اعتقادی و ضعف آموزش و انتقال آن به نسل امروز جامعه دارد.
محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان میانه که در دفتر امام جمعه میانه تشکیل شد، گفت: موضوع حجاب و عفاف از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد اما برخی به صورت کلیشه ای به آن نگریسته و فقط دستگاهها و افراد متخصص را مسئول رسیدگی به این امور فرهنگی می دانند در حالیکه تمامی این کارگروهها، کمیسیونها و کمیته ها به صورت مصوب و ابلاغی در جهت هم افزایی و استفاده از ظرفیت و پتانسیل دستگاهها تشکیل شده و می توانند در جهت بهره برداری لازم و رسیدن به اهداف همدیگر را تقویت نمایند.
وی با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر فراتر از حقوق شهروندی است به هنجارشکنیهای موجود در جامعه در خصوص این دو فریضه مهم و غفلت همگانی اشاره کرده گفت: اگر ریشه ای بنگریم  نظام و انقلاب ما از بدو پیروزی مورد هجمه های مختلف دشمنان واقع شده که هشت سال جنگ تحمیلی بعنوان شبیخون عظیم اول آنان و جنگ نرم فرهنگی بعنوان شبیخون عظیم دوم آنان به صورت به شمار می رود بر مملکت ما تحمیل شده و تهدید است.
مشایخی اظهار کرد: وظیفه ذاتی دستگاههای مربوطه و تک تک اعضای کارگروههای مربوطه، ورود به حوزه حجاب و عفاف به صورت پایه ای و اعتقادی است و هفته حجاب و عفاف فرصتی مغتنم برای ارائه عملکرد، تلنگر یا حساس سازی موضوع به شمار می رود اما باید در طول سال با برنامه ریزی و مدیریت صحیح در خصوص حجاب و عفاف اقداماتی را خصوصا در بین قشر کارمند، دانشجویان و دانش آموزان انجام داده و آن را به لایه های مختلف اجتماع سوق دهیم.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه با بیان اهمیت پیشگیری در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز همچون حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: پیشگری مقدم بر درمان بوده و لازمه آن حساس سازی موضوع، آموزش، اطلاع رسانی و آگاه سازی است.
وی تاکید کرد: باید پایه های اعتقادی در جامعه اسلامی ایران محکم تر شده و مسائل فرهنگی به حدی بروز و ظهور یابد که بتواند قشر در معرض خطر جامعه را از تهاجمات مصون سازد.
مشایخی قشر دانش آموزان  بعنوان آینده سازان جامعه را از قشر آسیب پذیر در حوزه فرهنگ عنوان کرده گفت: آموزش و پرورش باید با اقداماتی زمینه پیشگری در این قشر را فراهم آورد.
وی در ادامه با بیان اینکه عفاف و حجاب فقط مختص زنان و دختران نبوده و شامل تمامی آحاد جامعه و مردان نیز می شود افزود: به لحاظ اهمیت حجاب و عفاف در کنار ستاد امر به معروف و نهی از منکر و ستاد صیانت از حقوق شهروندی، فرهنگ حجاب و عفاف نیز گنجانده شده و باید متفاوت تر و بروز تر از گذشته به این مقوله بنگریم تا بتوانیم خلاهای موجود را پر کرده و زمینه لازم برای نمود و بروز عفاف و حجاب اصیل اسلامی را ایجاد کنیم.
 

You have no rights to post comments