آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: با شعار نمی توان از بروز آسیبهای اجتماعی جلوگیری کرد

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: با شعار نمی توان از بروز آسیبهای اجتماعی از جمله در سکونتگاههای غیررسمی شهرستان جلوگیری کرد بلکه این امر نیازمند اطلاع رسانی، آموزش، آگاه سازی و فرهنگ سازی  و رسیدگی به امور آنان در هر زمینه علی الخصوص در مسائل فرهنگی و اجتماعی است.
محمدرضا مشایخی در جلسه شهرستانی محلات آسیب دیده ،  با بیان اینکه موضوع حاشیه نشینی در شهرستان در قالب سکونتگاههای غیررسمی، رسمیت یافته افزود: ورود به مباحث  سکونتگاههای غیررسمی شهرستان در 5 نقطه از شهر برای مقابله با آسیبهای اجتماعی احتمالی و کاهش آسیبهای وارده با هم تفاوت داشته و باید نسبت به منطقه، جمعیت و اهداف مورد نظر اقداماتی را انجام داد.
وی رسیدگی به وضعیت ظاهری سکونتگاههای غیر رسمی از نظر مبلمان و بافت کالبدی را مهم خوانده افزود: این امر آثار روحی و روانی داشته و بسیار تاثیر گذار است.
مشایخی در ادامه خواستار مشارکت همه جانبه اعضای شورای اسلامی شهر با مصوبات خود و شهردار شهر با امور اجرایی و همکاری سایر نهادهای مربوطه در راستای ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی شهرستان شده افزود:  بهسازی و اصلاح وضعیت این سکونتگاهها سبب جذب مشارکت و همراهی در کارها از سوی اهالی خواهد شد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه در پایان گفت: در امور اجتماعی، فرهنگی و ورزشی نیز امیدواریم با همکاری فرماندهی سپاه ناحیه میانه، ورزش و جوانان، بهزیستی و آموزش و پرورش شاهد برگزاری برنامه های مختلف در این سکونتگاهها باشیم زیرا اجرای این برنامه ها از بسیاری از مسائل ناشی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی خواهد کاست.
مسئول قرار گاه  امر به معروف و نهی از منکر و طرح کرامت سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی در این جلسه گفت: طلاق، مواد مخدر، بی بندو باری اخلاقی عمده معضلات شهرکهای حاشیه نشین است.
سرهنگ ملکی در این جلسه به وجود 25 هزار نفری جمعیت در باغ معروف تبریز از شهرهای اطراف از جمله میانه برای سکونت در این باغ اشاره کرده گفت: فقر فرهنگی، مالی و اخلاقی باعث شده تا این افراد به سکونت در این محل روی آورند و ما به دنبال تحقق فرمایش امام (ره) که خرمشهرها در پیش است نه در میدان جنگ بلکه در میدانی متفاوتتر و سخت تر ورود کردیم به این سکونتگاه و در سال 94 با تخصیص 480 میلیون ریال و ورود دیگر ارگانها با اعتباراتی به احیا سازی مساجد، توانمندسازی و آگاه سازی و حضور در مدارس پرداختیم.
وی از ایجاد قرارگاه  با هیئت امنایی طرح کرامت و برگزاری جلسات هفتگی با حضور مسئولین محلی و جلسات ماهانه  با حضور مسئولین استانی در باغ معروف خبر داده به  برنامه ریزی برای کاهش آسیبهای اجتماعی در این سکونتگاه اشاره کرده افزود: شیوه نامه مبارزه با آسیبهای اجتماعی که نشات گرفته از مواد مخدر هستند تدوین شده و 300 تیم ورزشی نیز سازماندهی کرده ایم که آغاز جام ولایت یکی از این برنامه ریزیهاست.
ملکی با اشاره به وجود 27 مافیای بزرگ مواد مخدر که در جهت براندازی نظام اسلامی ایران  بر علیه کشور ما سازماندهی شده اند افزود: اگر مبارزه و مقابله با این آسیبها را جدی نگیریم، دشمن را در رسیدن به اهداف خود یاری کرده ایم.
وی اولویت اول در سکونتگاههای غیر رسمی را مبارزه با مواد مخدر عنوان کرده گفت: با کار میدانی و جهادی خواهیم توانست خدمات ارزنده ای ارائه دهیم برای مثال امیدواریم در شهرک امام (ره) شهر میانه در آخر سال بگوییم که خدماتی لایق امام (ره) در این شهرک ارائه شده و آن را لایق این نام نموتده است زیرا این حکومت و برکات آن از امام (ره) است.
سرهنگ ملکی در بحث ورود به حوزه برخورد با اراذل و اوباش، دستبند و اسلحه را در مرحله نهایی کارساز خوانده افزود: با تشکیل گروههای ارشادی باید این افراد ارشاد و هدایت شوند و اگر این امر کارساز نبود باید به صورت جدی با آنها برخورد کرد.
وی همچنین افزود: باید چهره غم را از شهرستان فرهنگی و مقدش شهرستان میانه این شهرستان سرآمد در دوران دفاع مقدس با شهدای زینبیه و ثارالله و غواصهایش بزداییم.
فرمانده سپاه ناحیه میانه نیز با حضور در این جلسه به ارائه گزارشی از ماموریت سپاه در راستای سکونتگاههای غیر رسمی در سال جاری پرداخت و گفت: عملیات مطالعاتی با مشارکت اطلاعات، نیروی انتظامی و نیروی ارتش با هماهنگی دادستانی به انجام ریده است.
سرهنگ جعفر غیابی از برگزاری 4 کارگاه پیشگیری از اعتیاد و معرفی خود اختیاری چند معتاد به کمپ خبر داده افزود: در راستای آموزش فنی و حرفه ای اقدام به برپایی کلاسهای فرش بافی با 4 دار قالی نموده ایم.
 

You have no rights to post comments