آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه: ایجاد دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی درمیانه، نقطه قوت شهرستان در امور فرهنگی و معنوی است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: ایجاد دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان میانه  و برای اولین بار در سطح استان، مزیت، نقطه قوت و توفیق بزرگی برای شهرستان  خصوصا در امور فرهنگی و معنوی محسوب می شود.
 محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی کاروان آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه حرکت کاروان رضوی تحت عنوان کاروان عشق، حرکتی معنوی و فرهنگی است که در دهه کرامت امسال  برای سومین سال متوالی به اجرا خواهد رسید افزود: محرومیت زدایی یکی از اهداف مهم و اصلی نمایندگی آستان قدس رضوی است که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه تمامی بنیادهایی که زیر نظر مقام معظم رهبری است در جهت محرومیت زدایی و توزیع عادلانه ثروت ایجاد شده اند از جمله بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و آستان قدس رضوی گفت: تمامی این نهادها با ابلاغ ایشان موظف به انجام وظایف خود از جمله در حوزه محرومیت زدایی هستند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه در ادامه گفت:  گام برداشتن در مسیر محرومیت زدایی توسط تولیت و ابلاغ به آستان قدس رضوی از سوی مقام معظم رهبری است که این آستان می تواند با ایجاد زیرمجموعه و یا کانونهایی تحت نظارت نمایندگی به اجرای برنامه های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی پرداخته و در راستای ارتقای نمایندگی گام بردارد.
وی با بیان اینکه مردم و مسئولین به صورت خودجوش در مراسم استقبال و اجرا برنامه های کاروان حامل پرچم حرم مطهر رضوی در طی دو سال اخیر حضور پرشور و گسترده داشته و امسال نیز خواهند داشت هدف از برگزاری جلسه را کیفیت بخشی و تنوع دهی به برنامه های اجرایی خوانده گفت: باید مسیر آماده برای اجتماع بزرگ مردمی با حضور تمام آحاد مردم باشد، همچنین باید مسائل حفاظتی، امنیتی و ترافیکی در طی مسیرهای حرکت کاروان و محل اجتماع بزرگ مردمی رعایت شود.
مشایخی در پایان اظهار امیدواری کرد که تمامی برنامه های کاروان آستان قدس رضوی پر رونق تر از گذشته به اجرا برسد تا مردم بتوانند از این حرکت معنوی و فرهنگی به نحو احسن بهره برداری کنند. مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در میانه با حضور در این جلسه  خواستار همراهی و حمایت مسئولین شهرستان و مردم در استقبال از کاروان پرچم حرم مطهر رضوی  و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، مذهبی و اجتماعی شد.
نوری در ادامه به ارائه گزارشی از روند برنامه استقبال و اجرای برنامه های مختلف یک روزه با حضور کاروان آستان قدس رضوی در میانه پرداخت.
 

You have no rights to post comments