آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: پشتیبانی برای ریشه کنی بی سوادی تکیلف شرعی و جریان مهم فرهنگی است

محمدرضا مشایخی در جلسه پیشتیبانی سواد آموزی  شهرستان میانه گفت: تحقق ریشه کنی بی سوادی در جامعه اسلامی امروز که مورد رصد مجامع بین المللی است، وظیفه همگانی از جمله مسئولین و دست اندرکاران نظام جمهوری اسلامی است.
وی شناسایی بی سوادین را از جمله وظایف آموزش و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد، ثبت احوال و پایگاههای بسیج خوانده افزود: دستگاههای متولی، تمام تلاش خود را  برای انسداد مبادی ورودی بی سوادی به کار بسته است.
مشایخی در ادامه خواستار همکاری ادارات و نهادها  با آموزش و پرورش در شناسایی جامعه هدف آموزشی و کلیه بی سوادین جامعه که به دلایل مختلف از آموزش بازمانده اند شده افزود: محرکهای تشویقی در این خصوص از سوی نهادها باید اعمال شده و در به روز کردن نحوه عمل در این زمینه اقدام شود.
وی شناسایی کارگران و اصناف بی سواد و کودکان کار جا مانده از تحصیل را از وظایف مجمع امور صنفی، اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان نموده افزود: باید از ظرفیتهای بومی و منطقه ای و ائمه جماعات در روستاها و مناطق دورافتاده و محروم جهت آگاهی دهی در جهت ریشه کنی بی سوادی استفاده نمود .
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه  بی سوادی در جامعه را سبب بروز مشکلات و آسیبهای بسیار اجتماعی عنوان نموده افزود: پشتیبانی سواد آموزی برای خانواده های تحت پوشش زندانیان نیز از ضروریات مهم در کاهش آسیبهای اجتماعی است.
مشایخی بر استفاده از ظرفیت بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی در بخش ها و روستاها برای پشتیبانی سواد آموزی تاکید کرد.

You have no rights to post comments