آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: نوجوانان و جوانان احیاء گر و ادامه دهنده ورزش قهرمانی در کشور هستند

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت:  نوجوانان و جوانان احیاء گر و ادامه دهنده اصلی ورزش قهرمانی در کشور می باشند.
 محمدرضا مشایخی در اولین همایش دوچرخه سواری شهر آچاچی با حضور پیش کسوتان و اولین المپیکی های شهرستان آقایان غلامحسین کوهی،  محمدعلی محمدی، قدرت  داودی و 2 دوچرخه سوار ملی پوش کشورمان قادر میزبانی و احد کاظمی همچنین دوچرخه سوارانی از میانه، آچاچی و شهرستانها و استانهای اطراف گفت: امروزه جوانان به دنبال الگوپذیری از پیشکسوتانی هستند که مایه افتخار شهرستان و کشور در عرصه فراملی و جهانی هستند.
وی با بیان اینکه آچاچی شهری نوپاست و می تواند با توجه به پتانسیلها و تواناییهای مختلف پرآوازه گردد، گفت: باید در قدم اول پتانسیل ها و ظرفیتهای را شناسایی کرد که ورزش یکی از این ظرفیتهاست.
مشایخی به وجود قهرمانان و نام آورانی در عرصه های مختلف از جمله در ورزش دوچرخه سواری از شهر آچاچی اشاره کرده گفت: می توان از دوچرخه سواری بعنوان سمبل و المان اصلی این شهر بهره گرفت که از پیشکسوتان و متولیان ورزشی و اداره ورزش و جوانان شهرستان انتظار می رود تا به رونق، تداوم و همگانی کردن ورزشهای مختلف از جمله دوچرخه سواری همت گمارند.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه اظهار امیدواری کرد که شهر آچاچی بتواند با توجه به ظرفیتهای ورزشی و دیگر پتانسیلهای طبیعی بتواند از شهرهای مورد هدف در گردشگری قرار گیرد.
گفتنی است المان شهر آچاچی با نماد دوچرخه سواری در یک از میادین اصلی آچاچی کلنگ زنی شد.
در این مراسم از 3 پیشکسوت دوچرخه سواری آچاچی و وفائیان پدر ورزش میانه با اهدای لوح  و هدایایی تجلیل شده و به قید قرعه به 40 تن از دوچرخه سواران شرکت کننده در این مسابقه هدایایی اهداء شد.
لازم به ذکر است در این مسابقه نزدیک به 300 دوچرخه سوار از شهرستانها و استانهای هم جوار و شهر میانه و آچاچی حضور داشتند.
کوهی پیشکسوت 67 ساله،  اولین المپیکی شهرستان میانه در المپیک مونیخ سال 1972 میلادی است و اولین مدال آور ورزشی شهرستان در سال 53 در بازیهای آسیایی 100 کیلومتر تهران و آورنده مدال طلا می باشد.
داودی پیشکسوت 65 ساله، مدال آور مسابقات  100 کیلومتر آسیا در سال 55 هجری شمسی، دبیر فدراسیون دوچرخه سواری به مدت 7 سال و داور ملی و مدیر فنی برگزاری اولین دوره مسابقات پیست آسیا در تهران می باشد.
 محمدی مدال آور قهرمانی آسیایی هندوستان و نفر اول تور دوچرخه سواری ایران دور شمال در سال 56 و رییس هیئت دوچرخه سواری استان تهران می باشد.  

   

You have no rights to post comments