آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: مهمترین شاخصه و محور نظام اسلامی ایران مشارکت مردم در اداره امور خود می باشد

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه  شعار و هدف  نظام سیاسی و اسلامی کشور این است که  اصول و مبانی اسلامی در مملکت جاری و ساری باشد یکی از شاخصه های مهم و محوری این امر را مشارکت مردم در اداره امور خود عنوان نمود.
محمدرضا مشایخی در مراسم انتخابات شورای دانش آموزی شهرستان که به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه مریم برگزار شد افزود: مشارکت مردم در اداره امور خود میسر نخواهد شد مگر با انتخابات و ساز و کارهای آن برای مشارکت آنها که انتخابات شوراهای دانش آموزی نیز از جمله این انتخابات برای حضور  و مشارکت دانش آموزان در اداره امور مدرسه می باشد.
وی با بیان اینکه در اصول و تعالیم نظام اسلامی ایران که برگرفته از اسلام و قرآن کریم است به امر شورا و مشارکت مردم تاکید شده است با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) که مساله آموزش و پرورش و فرهنگ را از مهمترین موضوعات کشور برشمرده اند افزود: امروزه با تشکیل شوراهای دانش آموزی اندیشه ورزی و تصدی گری در مقاطع مختلف از سوی این دانش آموزان تمرین و ممارست می شود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه، استفاده  از اندیشه های خود دانش آموز و بستر سازی برای حضور آنها با بیان ایده، فکر و اندیشه در راستای  ورود به اجتماع و در دست گرفتن اداره امور جامعه را از اهداف مهم تشکیل شورای دانش آموزی عنوان نمود.
مشایخی با اذعان بر اینکه انتخابات شوراهای دانش آموزی نمونه کوچکی از انتخابات بزرگ کشوری است بر اصل صداقت و راستی در تمامی انتخابات تاکید کرده گفت: صداقت، درستی و شجاعت در بیان مسائل  و در زمان تبلیغات شورای دانش آموزی از اصولی است که کاندیداهای شورای دانش آموزی  از هم اکنون  یاد می گیرند و باید رعایت کنند.
وی با اشاره به اینکه علم آموزی توام با پرورش است و پرورش ایده ها یکی از ثمرات انتخابات و شوراهای دانش آموزی است بر لزوم توجه به موضوع پرورش در کنار مسائل آموزشی برای شکوفا کردن استعداد و ظرفیتهای دانش آموزان تاکید کرد.
مشایخی در پایان با اشاره به اینکه والدین نیز در راستای تکمیل امر پرورش دانش آموزان از سوی مدرسه وظایفی بر عهده دارند گفت:  اولیای مدارس و والدین باید کاری کنند تا استعداد، اندیشه ورزی و تصدی گری دانش آموزان شکوفا شود که با این امر شاهد رونق بیش از پیش در عرصه های مختلف آموزشی و فرهنگی توسط دانش آموزان خواهیم بود.

You have no rights to post comments