آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: فرهنگ سازی و آموزش عملی و مهارتی سبب رهایی از چالشها و مشکلات است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه گفت: فرهنگ سازی و آموزش عملی و مهارتی از مهمترین راهکارها برای رهایی از مشکلات و چالشهاست.
محمدرضا مشایخی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان میانه با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان به تشکیل کمپین هایی برای فرهنگ سازی در حوزه بهداشت و درمان با شعارهای متناسب اقدام نموده و توفیق عمل بسیاری به دست آورده است افزود: در آموزش و پرورش هم می توان اقداماتی این چنین به صورت منطقه ای و شهرستانی برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی انجام داد.
مشایخی خواستار اقداماتی برای بهبود کمیت در کنار کیفیت در امور آموزش و پرورش شده افزود: باید تمامی کمبودها و مسائل در حوزه آموزش و پرورش تا پایان سال احصا شده و برنامه ریزی های لازم انجام شود از جمله برای همایش بعدی مجمع خیرین مدرسه ساز که مجمعی موفق و مثال زدنی در سطح استان به شمار می رود اقدام کنیم تا اصلی ترین موضوع آموزش و پرورش که تامین فضای فیزیکی است مرتفع شود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه  در بحث آسیبهای اجتماعی از جمله فضای مجازی را از چالشها و تنشهای مهم در بین قشر دانش آموزی عنوان نموده بیان کرد: باید این موارد در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی منعکس شده و با فرهنگ سازی و آموزش این معضلات را کاهش داد.
وی با بیان اینکه در آستانه پایان سال قرار داریم گفت: باید تسهیلات، تمهیدات و تدابیر لازم از سوی آموزش و پرورش برای اسکان مسافرین به صورت متفاوت تر از سالهای قبل با استفاده از امکانات در اختیار برنامه ریزی کند.
مشایخی خواستار تشدید اقدامات آموزشی و پیشگیرانه در استفاده از مواد محترقه با توجه به نزدیک شدن به آیین چهارشنبه‌سوری از سوی آموزش و پرورش شد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه  در ادامه بازرسی فضاهای مدارس از جمله مدارس غیرانتفاعی از نظر فضا و نورسنجی را در مقاطع زمانی مختلف تحصیل را مهم خوانده گفت: المپیاد ورزش همگانی که از دهه فجر امسال آغاز شد باید به صورت مصوبه  در برنامه های مدارس برای استعداد یابی گنجانده شود.
مشایخی نظارت بر مواد غذایی که در مدارس به فروش می رسد را امری مهم در سلامت جسمانی دانش آموزان عنوان کرد.
وی همچنین برنامه های مختلف ورزشی و فرهنگی را مانعی بر سر راه بروز آسیبهای اجتماعی عنوان نموده گفت: سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان از مهمترین دغدغه های والدین به شمار می رود که می توان با اتخاذ برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی به تامین سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان  پرداخت.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه به همراه اعضای شورای آموزش و پرورش از درمانگاه فرهنگیان میانه بازدید بعمل آورد.

You have no rights to post comments