آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه : حفظ ارزش و جایگاه والای شهدا از ضروریات مهم جامعه اسلامی است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: حفظ ارزش  و جایگاه والای شهدا از ضروریات مهم جامعه اسلامی ایران است.
 محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی ستاد یادواره شهدای زینبیه و ثارالله میانه ضمن عرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه (س)  و ضایعه ارتحال ناگهانی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری، با بیان اینکه شهدای زینبیه و ثارالله سند  تاریخی مظلومیت شهرستان و کشور ایران به شمار می رود، بر برگزاري هر چه باشكوه تر یادواره این شهدای مظلوم تاكيد كرد.
وی خواستار توجه جدی و بیشتر مسوولین امر با همکاری سایر ادارات و نهادهای شهرستان در جهت رونق دهی به مراسم و برنامه ریزی مناسب برای تنوع بخشی و کیفیت بیشتر این یادواره شد.
مشایخی با اشاره بر اهميت موضوع زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا و با تاكيد بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگهداشتن یادو خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست افزود: اين امر موجب شکوه انقلاب و نظام است پس باید در راستای تحقق منویات رهبری و ادای دینی که در برابر خون شهدا بر گردن ماست تلاش کنیم تا  با شيوه هاي نو و خلاقانه بتوانيم راه شهدا و ياد آن بزرگواران  و مکتب سرخ شهید و شهادت را در جامعه زنده نگه داريم.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه در ادامه به تشریح برنامه های این روز پرداخت و گفت:برای اینکه یادواره شهدای زینبیه و ثارلله تحت الشعاع برنامه های دهه فجر نباشد برگزاری یادواره را به روز 11 بهمن سالروز آغاز بمباران میانه موکول می کنیم.
وی بر ضرورت حضور سخنران توانمند کشوری برای کیفیت بخشی بیشتر به همایش شهدای زینبیه و ثارالله و گزینه های جایگزین در صورت عدم حضور سخنران اصلی با استفاده از مساعدت  نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در دعوت به همایش اشاره کرده خواستار ارسال دعوتنامه های متفاوت به خانواده معظم شهدای زینبیه  و ثارالله شد.
مشایخی تفاوت يادواره امسال را در توجه به فعاليت هاي فكري و فرهنگی متنوع  با توجه به وضعیت کنونی جامعه   عنوان کرده گفت: بخشداران بخشهای تابعه شهرستان نیز می توانند آغازگر برگزاری همایش شهدای زینبیه و ثارالله در جهت ارزشگذاری بیشتر به مقام شامخ این شهدا در بخشهای تابعه بوده و این همایش را جزو برنامه های دهه فجر قرار دهند.
وی پیگیری قول مساعد وزیر وقت زمان برای تخصیص اعتبار به مدرسه زینبیه و احداث یادمان و ساماندهی گلزار شهدا را از دیگر برنامه های روز برگزاری یادواره خواند.
     

You have no rights to post comments