آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: توسعه زندگی شهری در گرو تثبیت جمعیت روستایی است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه، بسترسازی و ایجاد اشتغال و تولید در روستاها را زمینه ساز تثبیت جمعیت روستایی عنوان نموده گفت: توسعه زندگی شهری  در گرو تثبیت جمعیت روستایی بوده و اگر شهرنشینی بدون پشتوانه مهمی چون روستاها رشد نماید، سبب اقتصاد وابسته خواهد شد.
 محمدرضا مشایخی در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع با اشاره به ترکیب جمعیت شهری و روستایی، کاهش جمعیت روستایی در شهرستان و در سطح کشور را آماری نگران کننده و ناخوشایند عنوان نموده افزود: دولت برای توسعه روستایی اعتبارات چشمگیر و ویژه ای اختصاص داده و  توانسته با تمهیدات موثر، جمعیت روستایی را به آستانه تثبیت برساند.
وی توجه به مقاوم سازی، بهسازی و نوسازی مساکن روستایی را از دیگر اقدامات دولت در طی سالهای گذشته عنوان نموده و افزود: با توجه به هدفگذاری ها، این مهم در مراحل پایانی قرار گرفته و در برنامه پنج ساله ششم نیز جزو اولویتها  قرار گرفته است.
مشایخی رویکرد دولت به شیوه های نوین کشاورزی از طریق ترویج و آموزش و اختصاص اعتباراتی در این زمینه را از دیگر اقدامات دولت برای توسعه روستایی خوانده افزود: امروزه اشتغال روستایی از مهمترین اهداف دولت در راستای تثبیت جمعیت روستایی به شمار می رود و در این راستا شاهد  تنوع سرمایه گذاری ها در روستاها هستیم که خود منجر به اشتغالزایی و توسعه و در نهایت تثبیت جمعیت روستایی می شود.
وی مسائل فرهنگی، اجتماعی و خدمات رسانی را از دیگر ضرورتها برای تثبیت جمعیت روستایی عنوان نموده گفت: تامین مطلوب پزشک خانواده، تیم سیار سلامت و ارائه خدمات در مراکز بهداشت و درمان روستایی از جمله امور دولت در حوزه سلامت روستایی در تمامی حوزه ها به شمار می رود که ارتقای این خدمات در قالب شرکتها و گسترش آنها می تواند از محورترین رویکردها در تثبیت جمعیت و امیدواری جامعه روستایی باشد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه با اشاره به اینکه پایه تمامی برنامه ریزی ها بر پایه آمار دقیق جمعیتی و چهار وقایع حیاتی ازدواج، طلاق، ولادت و فوت می باشد، افزود: با همکاری تنگاتنگ ارگان ها و نهادهای ذیربط، آمار دقیق جمعیتی استخراج و برای برنامه ریزی و بهره برداری سایر دستگاهها ملاک عمل قرار می گیرد.  

You have no rights to post comments