آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: تقویت فرهنگ حجاب و عفاف در قالب ستاد صیانت از حقوق شهروندی از کارهای اولویت دار این ستاد می باشد

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: تقویت فرهنگ حجاب و عفاف در قالب ستاد صیانت از حقوق شهروندی مطرح شده و یکی از ضروریات جامعه اسلامی به شمار    می رود.
 محمدرضا مشایخی در جلسه امر به معروف و نهی از منکر در بیت امام جمعه میانه افزود: ترویج فرهنگ مبارزه با اسراف و تبذیر در حوزه اقتصاد مقاومتی، ایجاد فضای معنوی ساده زیستی و تحکیم روابط خانوادگی از دیگر مباحث مهم امر به معروف می باشد که با برگزاری کلاسهای آموزشی برای گروههای هدف و در کنار آن تذکر لسانی از سوی گروههای اجتماعی یا اجتماع محور و جریان سازی اجتماعی می توان به موفقیت در حوزه امر به معروف دست یافت.
وی خواستار تقویم کاری ادارات در یکماه رمضان برای سال 96 شده گفت: هر چند دستورالعمل سال 96 مشخص می باشد ولی کلی است و موضوعات باید بومی سازی شود زیرا برخی مسائل مبتلا به شهرستان بوده و باید بومی سازی شود و دستورالعمل را با آن هماهنگ کنیم.
مشایخی از تشکیل گروههایی در ادارات از سوی کارشناس مسئول مربوطه در معاونت استانداری و فرمانداری ویژه خبر داده گفت: مسائل مطرح شده از سوی امام جمعه میانه نیز مورد عمل قرار خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: از جمله مسائلی که مورد توجه و پیگیری قرار خواهد گرفت می توان به پوشش افراد، مساله حجاب و عفاف، کنترل انجام معروفات، کیفیت نمازخانه ها و انجام فرائض دینی در ادارات که در قالب ستاد مطرح شده اشاره کرد.
مشایخی فضا سازی تبلیغات پیرامونی موضوع امر به معروف و نهی از منکر در بین صنوفهای خیابانی و بازار و همچنین در محیط دانشگاه و مدارس در بین لایه های مختلف اجتماعی را ضرورتی مهم در راستای ترویج و تقویت فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر عنوان نمود.
 

You have no rights to post comments