آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: باید رسیدگی به مسائل فرهنگی و ارزشی و نحوه انتقال ارزشها به نسل جدید به روز باشد

معاون سیاسی و اجتماعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه انتقال باورها و ارزشهای نظام از جمله ماه محرم  و صفر به نسل جوان امروز و آتی جامعه که آینده سازان مملکت به شمار می روند از حساسیت ویژه و بالایی برخوردار است افزود: باید مسائل فرهنگی و ارزشی و نحوه انتقال ارزش ها مهندسی شده و  به روز شود.
محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی اجتماع بزرگ حسینی در شهرستان میانه با اشاره به اینکه در همایش اجتماع بزرگ حسینی از لحاظ برنامه ریزی، پشتیبانی و تدارکات مشکل نداریم گفت: حضورحداکثری مردم از جمله دسته جات و هیئتهای عزاداری در این اجتماع بزرگ عزاداری باید پررنگتر از سالهای گذشته باشد تا شهرستان میانه نیز همچون زنجان در چنین حرکتهای فرهنگی و مذهبی الگو باشد.
وی تعدد دسته جات و هیئتهای حسینی را یکی از مشکلات در شهرستان خوانده افزود: از سال گذشته با اتخاذ تدابیری از جمله عدم ارائه مجوز جدید از تعدد هیئتها و دسته جات و نیز بروز و ظهور برخی از بدعتها، اعمال و خرافه های اضافه جلوگیری بعمل آمده است.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه چندسالی است اجتماع بزرگ حسینی با ابلاغ استانی  در شهرستانها برای تحت پوشش قرار گرفتن از سوی صدا و سیما برگزار می شود گفت: این اجتماعات معنوی و فرهنگی در جهت انتقال ارزشها و باورهای مکتب امام حسین (ع)  به نسل امروز جامعه برگزار می شود که در این خصوص خانواده ها با آموزش ههای دینی و اعتقادی به صورت پایدار و بعد از آن آموزش و پرورش با آموزش های عمومی و دانشگاهها با آموزش های عالی خود می توانند مثمر ثمر واقع شده و نقش خود را ایفا کنند.
وی اجرای برنامه های سنتی ماه محرم و صفر در بین مردم از سوی دسته جات و هیئتها، اجتماع بزرگ حسینی و پیاده روی شیعیان جهان برای زیارت حرمین در اربعین را حرکتی مهم از لحاظ اعتقادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی عنوان کرده گفت: ماه محرم و صفر برای شعیان جهان اسلام از حساسیت و اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
مشایخی خواستار همکاری و خدمات رسانی عمومی از سوی ادارات و نهادهای شهرستان و برقراری امنیت لازم شده افزود: باید با آمادگی تمام و تامین امکانات و تمهیدات مورد نیاز هر چه باشکوهتر بتوانیم این اجتماع بزرگ حسینی را برگزار کنیم.
 

You have no rights to post comments