آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: انجمن کتابخانه های عمومی میانه از انجمنهای تخصصی و موفق شهرستان در سطح استان است

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: انجمن کتابخانه های عمومی میانه از جمله انجمنهای تخصصی و موفق در سطح استان به شمار می رود.
محمدرضا مشایخی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان میانه اجرایی شدن مصوبات و برگزاری جلسات به صورت منسجم و منظم را از علل موفقیت این انجمن عنوان نموده افزود: 1 الی 2 درصد مصوبات  آنهایی هستند که در حال پیگیری از استان است.
وی تامین منابع مالی از طریق نیم درصد شهرداریها، توسعه فضاهای کتابخانه ها و  ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از جمله اهداف انجمن کتابخانه های عمومی برشمرد.
مشایخی در ادامه احداث کتابخانه در شهرکهای اندیشه، ولیعصر و پایین تر از میدان نماز را از جمله نیازهای شهرستان خوانده افزود: وصول مطالبات کتابخانه ها از شهرداری در حد مناسبی قرار داشته و در سطح استان در رتبه های اول قرار داریم اما برای توسعه کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به وصول تمامی مطالبات از سوی شهرداری و شورای شهر نیاز است.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه بر استفاده از اعتبارات شورا، شهرداری، پتانسیل خیرین و استفاده از ظرفیت کانونهای فرهنگی در مساجد از جمله در روستاها  برای دستیابی به اهداف انجمن تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه خیرین نقش موثری در امر مدرسه سازی دارند گفت:  ورود خیرین در امر توسعه و احداث کتابخانه ها مهمتر می باشد زیرا کتاب و ترویج کتابخوانی همانند امر مدرسه سازی می باشد.
مشایخی بر تعامل و هماهنگی هر چه بیشتر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی و اعضای شورای شهر میانه تاکید کرده گفت: اعضای شورای اسلامی شهر میانه همه افرادی با زیربنای فکری فرهنگی می باشند که با برداشتن قدمهای موثر در وادی فرهنگ از جمله تخصیص اعتبار نیم درصدی شهرداری به کتابخانه های عمومی بیش از پیش می توانند نفش فزاینده ای در خصوص توسعه فضای کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشند.         

You have no rights to post comments