آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه: آزادگان الگوی اصلی صبر و مقاومت در نظام اسلامی ایران و عرصه ایثارگری هستند


 

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به صبر و مقاومت آزادگان هشت سال دفاع مقدس در زندانهای مخوف رژیم بعثی و تحمل سالها شکنجه و عذاب گفت: آزادگان الگوی اصلی صبر و مقاومت در نظام اسلامی ایران و عرصه ایثارگری هستند.
 محمدرضا مشایخی در آیین گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهمن عزیز اسلامی ایران با تبریک و گرامیداشت این روز، اعتقاد به نظام اسلامی ایران و عشق به دیدار امام راحل را تنها عامل صبر و تحمل چندین سال اسارت در مشقت و سختی تمام عنوان نمود.
وی اظهار کرد: در انتقال ارزشهای نظام اسلامی باید از شهدا و جانبازان بعنوان الگوی ایثار و از خودگذشتگی و از آزادگان بعنوان الگوی صبر و مقاومت یاد کرد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه با بیان اینکه امسال از آزادگان بنام الماسهای درخشان آسمان انقلاب و نظام اسلامی ایران یاد شده گفت: شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز از خود و خانواده خود گذشته و به درجه ای از درجات الهی رسیده اند که به فرمایش امام (ره)  همواره ملائک  آنها را همراهی می کنند.
مشایخی قدردانی از این عزیزان و خانواده های آنها و برگزاری آیین نکوداشتی در این راستا را سبب انتقال و حفظ روحیه ایثار، شهادت، صبر و مقاومت در بین جامعه و نسل حاضر عنوان نموده افزود:  هر قدر در مسیر خدمت به این بزرگواران و خانواده های معظم آنها قدم برداریم باز هم کم است زیرا با هیچ چیزی نمی توان ایثار ، از خودگذشتگی و ایستادگی را معامله کرد.
وی ارائه هر خدمتی به این بزرگمردان تاریخ نظام اسلامی ایران را سبب بروز و نمود پیام آنها  که کوله باری از تجربه و پیام هستند و انتقال این پیام در جامعه از جمله در بین نسل جوانان و نوجوانان که مورد هجمه دشمنان هستند خوانده گفت: اگر نسل امروز و آتی جامعه بدانند که این انقلاب و نظام در سایه رشادت، ایثار و مقاومت چه کسانی و با چه هزینه هایی حاصل آمده به طور قطع پشتیبان نظام و انقلاب همچون شما خواهند بود.
مشایخی در ادامه تاکید کرد: نقش اصلی شما آزادگان در گذشته حضور در جبهه های جنگ و دفاع  از آرمانها و ارزشها و خاک مقدس ایران بود اما امروز باید در عرصه های اجتماعی و فرهنگی نقش آفرینی کنید تا  بتوانیم با استفاده از ظرفیت شما در برابر هجمه های فرهنگی، اجتماعی و ضد ارزشی دشمنان بر علیه نظام ایستادگی کنیم و باید گفت، هر قدر به صورت انسجام یافته و برنامه ریزی شده در این کار به جلو حرکت کنیم همانقدر سرافرازتر خواهیم بود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه در پایان با اشاره به جایگاه و ارزش والای ایثارگران، جانبازان و آزادگان در جامعه تاکید کرد: تکریم و گرامیداشت این عزیزان بعنوان ذخایر اصلی انقلاب و نظام نباید مختص یک روز و یک هفته باشد بلکه باید از ظرفیت این آزادمردان در تمامی ایام و در برگزاری مراسمات و برنامه های مختلف استفاده کرد.
در پایان مراسم از آزادگان سرفراز شهرستان میانه در ادارات و نهادها با اهدای لوح و هدایایی تجلیل بعمل آمد.
 

You have no rights to post comments