آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار: آموزش مهارت های فنی و عملی به دانش آموزان باید از اولویت های سیستم آموزشی رسمی کشور باشد

 

 
بازارچه کار و فناوری دست سازه های  دانش آموزان دبیرستان دخترانه عفاف و شاهد پویندگان با حضور محمدرضا مشایخی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه افتتاح شد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه در این مراسم، بسترسازی برای ارائه آثار دانش آموزان را سبب پویایی و شکوفایی استعدادها، ایجاد انگیزه برای فعالیت بیشتر و محک زدن آنان در میزان تبدیل مباحث آموزشی علمی به ابزارهای عملی عنوان کرد.
محمدرضا مشایخی با تاکید بر اینکه چنین برنامه هایی می تواند گام مهمی برای تحقق منویات مقاوم معظم رهبری(مدظله العالی) در زمینه اقتصاد مقاومتی باشد، افزود: آموزش مهارت های فنی و عملی برای دانش آموزان و حضور آنان در بازار کسب و کار باید از اولویت های سیستم آموزشی باشد زیرا آنچه که سبب توسعه، خودکفایی و بی نیازی کشورمان به بیگانه می تواند باشد، ایجاد تحرک و روحیه خودباوری در دانش آموزان نسل امروز توام با مهارت های کاربردی است. 
رئیس آموزش و پرورش میانه با بیان اینکه در این بازارچه که بر اساس دروس کار و فناوری و هنر دوره اول متوسطه برپا شده، صنایع دستی، غذا و کار های فنی دانش آموزان به نمایش در آمده است، گفت: در سال تحصیلی جاری در12 بازارچه دانش آموزی در مدارس میانه افتتاح شده و هدف از برپایی چنین نمایشگاههایی را تربیت نسلی که می تواند موارد تئوری و علمی که آموخته را بطور عملی ارائه دهد عنوان کرد.
یوسف ساجدی فر در آیین افتتاح این نمایشگاه، با اشاره به اینکه بازارچه های دانش موزی مدارس منطقه از نظر کیفی مورد بررسی قرار می گیرند، افزود: پس از داوری، بازارچه های منتخب مورد تجلیل قرار گرفته و آثار آن در معرض دید و فروش برای دانش آموزان و اولیای آنان قرار می گیرد.
 

You have no rights to post comments