آخرین اخبار

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندارمیانه: دانشجویان باید در کنار علم آموزی، نسبت به مسائل جامعه حساس و فعال باشند

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به تاریخچه و پیشینه روز دانشجو و علت نامگذاری این روز، همچنین تفاوت دانشجویان امروزی با دانشجویان دوران قبل از انقلاب گفت: دانشجویان باید در کنار علم آموزی در مسائل جامعه نقش آفرینی کنند.

محمدرضا مشایخی در جشن روز دانشجو که در دانشکده فنی پسران میانه برگزار شد با تبریک روز دانشجو به خصوصیات مشترک در بین دانشجویان امروز و دانشجویان دوران قبل از انقلاب از جمله بصیرت، بیداری و اشاره کرده افزود: این خصوصیات بارز در دانشجویان حاصل نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه دانشجویان آن زمان از جمله شهدای دانشجو با کنار زدن زوایای فکری مختلف با وحدت و همدلی در راه استعمارستیزی و استکبار ستیزی و کوتاه کردن  دست بیگانگان از کشور به پیش رفتند گفت: جوانان و دانشجویان امروز باید به موضوع وحدت و حفظ آن در تمامی لایه های اجتماعی و تشکیلات و گروهها توجه و اهتمام ویژه داشته باشند.

معاون فرماندار میانه با اشاره به وحدت بین ملت ایران که متشکل از اقوام و فرق مختلف بوده و در سایه نظام اسلامی در صلح و آرامش زندگی می کنند افزود: لازمه استحکام، پایداری و امنیت مملکت حفظ وحدت موجود می باشد.

مشایخی بیان کرد: دانشجویان می توانند با توام قرار دادن علم و عمل در جامعه نقش آفرینی کرده و در مقابله با هجمه های جنگ نرم، قدرت و اقتدار خود را که نشات گرفته از اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است را به منصه ظهور بگذارند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه در ادامه دانشکده های فنی و حرفه ای را یکی از بهترین و موثرترین دانشگاههای کشور عنوان نموده افزود: ما به جایی رسیده ایم که نباید بعد از فارغ التحصیلی به دنبال کار دولتی باشیم بلکه خروجی دانشگاههای ما باید به سمت کارآفرینی باشد تا بتوانند پس از فارغ التحصیلی علاوه بر خود برای دیگران نیز اشتغالزایی کنند زیرا این امر نقطه ایده آل و مطلوب جامعه امروز به  شمار می رود و نقش نسل سوم باید اشتغال آفرینی باشد.

وی گفت: اشتغال و تولید توام با مهارت از مهمترین اهداف اقتصاد مقاومتی است که در این خصوص باید عمده برنامه ریزی دانشگاهها از جمله دانشکده فنی پسران کارآفرینی باشد تا شاهد خروجی مثبت و موفقی از سوی دانشگاهها باشیم.

در این مراسم از اساتید و دانشجویان نمونه دانشکده با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.  

 

You have no rights to post comments