آخرین اخبار

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار میانه: جوانان سرمایه های اجتماعی جامعه بوده و باید مورد حمایت هرچه بیشتر مسئولین باشند/ جذب 300 میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری برای اشتغالزایی در شهرستان

 
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه جوانان سرمایه های اجتماعی جامعه بوده و باید مورد توجه و حمایت هر چه بیشتر مسئولین قرار گیرند افزود: وجود جوانان در یک جامعه نعمت الهی و باعث پویایی، تحرک و نشاط آن جامعه می گردد.
مهدی مشایخی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میانه با اشاره به اینکه این ستاد بر اساس مصوبه هیئت وزیران در سال 83 در راستای ماده 112 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با عضویت 22 وزارتخانه تشکیل شد افزود: وظیفه اصلی این ستاد بررسی کاهش آسیبهای اجتماعی و پیگیری وضعیت اشتغال جوانان است.
وی اضافه کرد: بایستی جهت گیری اصلی ستاد در راستای اشتغالزایی جوانان با تمرکز بر روی مشاغل بومی منطقه، مهارت آموزی و بازاریابی باشد.
مشایخی در ادامه با بیان اینکه جوان باوری باید محور همه برنامه ها بوده و این باور قلبی، عملی و عینی باشد تاکید کرد: مشکل اشتغال و ازدواج جوانان با برنامه ریزی های دقیق و اهتمام هر چه بیشتر مسئولین قابل حل است.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار میانه با اذعان بر رابطه مستقیم بین اشتغال پایدار، ازدواج و تداوم زندگی مشترک افزود: با افزایش اشتغال در بین جوانان ، ازدواج نیز افزایش می یابد که مسئولان دستگاههای اجرایی باید برای ایجاد اشتغال در شهرستان، جذب اعتبارات و تسهیلات بویژه بانکهای هامل نهایت همکاری و تعامل را داشته باشند.
وی همچنین بیان کرد: در سال جاری بالغ بر 300 میلیارد ریال تسهیلات در شهرستان جذب و اشتغال جدید در 7 ماهه اول سال جاری تحقق یافته است .
مشایخی با اشاره به اختصاص 110 میلیارد ریال تسهیلات فقط برای قطعه داشکسن از محل اعتبارات اشتغال پایدار و توسعه روستایی و عشایری افزود: با تکمیل پروژه شاهد اشتغالزایی در شهرستان خواهیم بود.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری میانه در پایان به پرداخت تسهیلات تا مبلغ یک میلیارد ریال برای اشتغال توسط اداره ورزش و جوانان برای جوانان 18 تا 20 سال اشاره کرده خواستار تسهیل در پرداخت و معرفی افراد ذیصلاح و دارای طرح به استان شد.  
 

You have no rights to post comments