آخرین اخبار

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار میانه بر اتمام راه دسترسی به گلزار شهدای میانه از سوی شهرداری تاکید کرد

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه شهرستان میانه بر اتمام راه دسترسی به گلزار شهدای شهر میانه از سوی شهرداری در جهت تکمیل ساماندهی آن تاکید کرد.
مهدی مشایخی در جلسه هماهنگی ساماندهی گلزار شهدای شهرستان میانه گفت: در روستاهایی که دارای دهیاری هستند بر اساس قانون،  حفظ و نگهداری از گلزار شهدا به دهیاریها تحویل داده می شود و در صورت نبود دهیاری این وظیفه بر عهده بخشداری ها نهاده می شود.
وی حفظ و نگهداری از گلزار شهدا در شهرها را وظیفه شهرداری خوانده گفت: تامین آب، برق و گاز گلزار شهدا از مسائلی است که باید از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران و ادارات خدمات رسان شهرستان رفع شود.
مشایخی لزوم اولویت بندی ساماندهی و تامین خدمات  در گلزار شهدای شهرستان بر اساس تعداد شهدا را ضروری خوانده گفت: هیچ کس نباید از انجام این وظیفه شانه خالی کند زیرا شهدا مظهر و نماد اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می روند و ساماندهی گلزار شهدا ادای دینی است که باید در مقابل رشادتها و جانفشانی این بزرگمردان تاریخ بر عهده بگیریم.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران میانه نیز در این جلسه با بیان اینکه شهدا نماد ایثار و شهادت برای نسل امروز و آتی جامعه به شمار می روند گفت: ساماندهی گلزار شهدا فلسفه و ماهیت فرهنگی دارد.
علی حاتمی به ساماندهی بیش از 95 درصد گلزار شهدای شهرستان از سوی بنیاد شهید اشاره کرده گفت: تنها مشکل در بحث نگهداری است که این امر بر عهده شهرداری ها و دهیاری ها گذاشته شده اما محول کردن این مسئولیت بر عهده آنان  بعنوان دیده بان به معنای شانه خالی کردن بنیاد شهید از انجام امور نیست بلکه این نهاد سعی در انجام بهتر امور با همکاری و حمایت سایر ارگانها و نهادهای شهرستان دارد.
وی به وجود 397 شهید در میانه اشاره کرده گفت:  گلزار شهدای میانه نیازمند تکمیل راه دسترسی می باشد.
حاتمی با اشاره به وجود 117 شهید در 48 روستای بخش مرکزی از عدم تحویل 23 روستا در جهت نگهداری خبر داده گفت: در بخش کندوان 95 شهید در 39 روستا وجود دارد که 26 روستا تحویل نشده است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه 116 شهید در 36 روستای ترکمانچای وجود دارد گفت: 25 روستا تحویل داده نشده همچنین 48 شهید در 27 روستای کاغذکنان وجود دارند که هیچ کدام از روستاها تحویل داده نشده که امیدواریم با تحویل این روستاها مشکلی از بابت نگهداری نداشته و بتوانیم در راستای ساماندهی گامهای بیشتری برداریم.
گفتنی است در شهرستان میانه 9 شهید گمنام آرمیده اند که 5 شهید در شهر میانه، 2 شهید در ترکمانچای و 2 شهید در کاغذکنان می باشد.              

You have no rights to post comments