آخرین اخبار

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندارویژه میانه: منشا بیشر آتش سوزی ها از طریق اراضی زراعی و کشاورزی است

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه منشا بیشتر آتش سوزی ها از طریق اراضی زراعی ، کشاورزی و حریم راههای مواصلاتی بین مزارع و عمومی می باشد از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، بخشها و دهستانهای تابعه خواست تا با برگزاری کلاسهای ترویجی و صدور اطلاعیه های لازم و آگاه سازی روستائیان با همکاری بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی و ادارات ذیربط اقدامات لازم را اعمال کرده و نتیجه امر را به مدیریت بحران شهرستان ارائه نمایند.
 مهدی مشایخی در جلسه کارگروه اطفاء حریق منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میانه بر ضرورت همکاری تمامی ادارات و نهادهای دولتی برابر با دستورالعمل طرح جامع مدیریت پیشگری و اطفاء حریق به عنوان اعضاء کمیته های پشتیبانی، عملیاتی و فنی با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تاکید کرد.
وی در ادامه از بخشداران تابعه خواست تا یک نفر نماینده تام الاختیاررا بعنوان رییس شورای هماهنگی مدیریت بحران بخش معرفی کرده و جهت تشکیل کارگروه اطفاء حریق با مسئولیت دهیار روستا و یا فردی از اعضای شورای اسلامی، ریش سفیدان و یا بسیجیان پایگاههای مقاومت بسیج و اهالی روستا جهت اطفاء بموقع حریق ها تا رسیدن نیروهای امدادی اقدام لازم را بعمل آورند.
مشایخی اظهار کرد: به منظور پیشگیری و شناسایی عاملان احتمالی آتش سوزی ها در مراتع ملی و زراعی، نیاز است ادارات و نهادها همکاری لازم را  داشته و گشت های نیروی انتظامی، منابع طبیعی و محیط زیست نیز اقدام لازم را بعمل آورده و در صورت مشاهده موارد مشکوک با متخلفین برابر مقررات رفتار و نتیجه را به مدیریت بحران شهرستان اعلام نمایند.
معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه میانه از ادارات راه و شهرسازی و شهرداری ها خواست تا در محدوده قانونی خود نسبت به علف چینی و پاکسازی حریم و حاشیه جاده های عمومی اقدام و نتیجه را اعلام نمایند، همچنین شهرداری جهت جلوگیری از خسارت آتش سوزی در پارک جنگلی، اکیپ آتش نشانی را مستقر کند.
مشایخی گفت: جذب امکانات اطفاء حریق از جمله تامین خودروی ویژه اطفاء حریق، لوازم و وسایل به روز از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و همچنین از محل اعتبارات مدیرت بحران شهرستان از سوی فرماندار ویژه شهرستان میانه بعنوان مدیریت بحران شهرستان و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پیگیری خواهد شد.
وی افزود: طبق روال سالهای گذشته، اداره منابع طبیعی باید نسبت به تهیه و تحویل امکانات اطفاء حریق به روستاهای دوردست و مناطق بحرانی اقدام نماید.    

نظرات   

 
0 #1 علی انگوتی 1396-04-05 19:49
کپسولهای آتش نشانی که در اختیار دهیاریها قرار گرفته واقعا کارایی نداره.....اغلب آتش سوزیهای تو روستاها تومزارع هست....
 

You have no rights to post comments