آخرین اخبار

معاون امور عمرانی فرماندار میانه خواستار مشارکت سازمانهای مردم نهاد در استقبال و پذیرایی از گردشگران درطرح تبریز2018 شد

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه میانه با اشاره به تبریز 2018 و اینکه محور میانه – تبریز در این طرح گنجانده شده، خواستار مشارکت سازمانهای مردم نهاد در برنامه های استقبال و پذیرایی از گردشگران تبریز2018 شد.
مهدی مشایخی در جلسه هماهنگی تبریز 2018 گفت: باید در راستای این طرح نظافت روزانه معابر ورودی و خروجی شهر، همزمان با آغاز سال 2018 به طور مستمر و با جدیت انجام شده و رفتگران تمام وقت در این نقاط مستقر شوند.
وی خواستار پاکسازی کامل و جمع آوری ادوات و ضایعات از حاشیه معابر5 محور در مبادی ورودی و خروجی  شهر شده افزود: فضای سبز حاشیه معابر و رفیوژهای میانی باید پیرایش شده و گلکاری و تزئین درختان همچنین درختکاری باید  به طور ویژه در ابتدای سال 1396 مورد توجه قرار گیرد.
مشایخی بر ضرورت ایجاد امکانات رفاهی و تفریحی در پارک جنگلی و ساماندهی آن تاکید کرده افزود: سرویس های بهداشتی و نمازخانه های کنار جاده ای و داخل شهری باید ساماندهی، رفع نقص و زیباسازی شده و تابلوها و نمادهای وحدت اسلامی نیز در کنار جاده ها، میادین ورودی و خروجی نصب شود.
معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه میانه اضافه کرد: باید تابلوها، علائم راهنمایی و رانندگی و تابلوهای راهنمای شهری استاندارد سازی شده  و نواقص در این زمینه به طور کامل رفع شود.
مشایخی با اشاره به اینکه باید ساختماهای دولتی توسط ادارات مربوط نورپردازی، رنگ آمیزی و زیباسازی شوند افزود: فضاهای سبز اختصاصی محوطه ادارات و نهادهای دارای این امکان باید در فصل پاییز و فصل کشت  سال 2018  درختکاری، گلکاری و چمن کاری انجام شود.
وی بر تهیه و نصب تابلوهای بزرگ خوش آمد در مبادی ورودی و تابلوی سفر بخیر در مبادی خروجی با 3 زبان فارسی، انگلیسی و عربی تاکید کرده گفت: ساماندهی، پاکسازی و زیباسازی اطراف بناهای فرهنگی و تاریخی و اماکن گردشگری در داخل محدوده شهری از ضرورتهای مهم در خصوص طرح تبریز 2018 می باشد و در همین راستا باید مشکل نگهبان موزه شهر میانه از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان پیگیری و رفع شود تا موزه هیچ گاه تعطیل نشود.
مشایخی در ادامه خواستار رنگ آمیزی و گلکاری و رفع مشکلات فنی و دیدمان میادین و معابر داخل شهر به زیبایی هر چه تمام شده گفت: آبنماهای موجود و سیستم نورپردازی و موزیکال آنها باید رفع عیب شده و با پشتیبانی مستمر از توقف کار آنها جلوگیری شود.
وی بر نصب تندیس های آماده شده سرداران شهید میانه به سفارش شهرداری میانه د.ر محل مناسب تاکید کرده گفت: ورودی و خروجی شهر، میادین و معابر، پارکها و اماکن تاریخی و گردشگری باید برای پذیرایی از گردشگران و مسافران میانه در طرح تبریز 2018 به طور کامل آماده شود تا بتوانیم جایگاه واقعی میانه در سطح استان را به همه بشناسانیم.
مشایخی در پایان گفت: بر اساس قانون، دستگاههای اجرایی می توانند 10 درصد از اعتیازات خود را برای امرتبریز 2018 اختصاص دهند.           

You have no rights to post comments