آخرین اخبار

مسابقات دو میدانی فوق استقامت با ۱۶ دونده از شهرستان به میزبانی بخش کندوان میانه برگزار شد

این مسابقات  به مناسبت هفته تربیت بدنی با 16 دونده  در سه رده سنی پیش کسوتان بالای ۴۰ سال،  بزرگسالان بالای ۱۹ و زیر ۴۰ سال و همچنین در رده سنی زیر ۱۸ سال ساعت ۹ صبح امروز از مقابل مسجد سنگی ترک شروع شده و در گلزار شهدای گمنام میانه به مساحت ۲۶ کیلومتر خاتمه یافت‌.
شرکت کنندگان بر سر مزار شهدای گمنام حضور یافته و با قرائت فاتحه از مقام شامخ این عزیزان تجلیل نمودند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با حضور در مزار شهدای گمنام میانه ضمن قدردانی از بخشدار کندوان، اداره ورزش و جوانان و همت والای ورزشکاران در برگزاری این مسابقه ورزشی گفت: این ورزشکاران با دوی استقامت از مسیر میانه تا ترک، استحکام و اراده خود را به نمایش گذاشتند.
حمید شکری بر لزوم توجه به ورزش از جمله ورزش همگانی در راستای ایجاد شور و نشاط در جامعه و ترویج سلامت و تندرستی هر چه بیشتر مردم تاکید کرد.
وی با بیان اینکه باید به ترویج و توسعه ورزش در میان روستائیان اهمیت بیشتری داده شود افزود: این امر سبب تحرک و پویایی بیشتر در بین روستائیان از جمله قشر جوان و ایجاد انگیزه بیشتر در آنان برای دستیابی به اهداف می شود.
بخشدار کندوان میانه نیز در این مراسم گفت: میزبانی مسابقات در کل دنیا یک چارچوب و اهدافی از جمله  فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را دنبال می کند.
محمود زرین اضافه کرد:  هدف از برگزاری این مسابقات به میزبانی کندوان  این است که این مسابقات الگویی باشد برای توجه به ورزش و ارتقای آن در بخش، شناساندن و معرفی هر چه بیشتر بخش کندوان به مردم، تا آنها از پتانسیلها و ظرفیتهای بخش آگاه شوند.
وی با بیان اینکه شهرستان میانه با وجود مدال آوران و قهرمانان ورزشی از جمله در ورزش تکواندو که با یوسف کرمی در این رشته پرآوازه شد و با وجود دیگر قهرمانانی که از وی الگوگیری کردند شناخته شد و نیز با وجود مدال آورانی در دیگر رشته ها نیز به شهر طلایی ورزش ایران نامگذاری شد گفت: این امر باعث می شود تا انتظارات ما در حوزه ورزش افزایش یابد که امیدواریم با همت اداره ورزش و جوانان و دیگر مسئولین شهرستانی و استانی بتوانیم به رونق هر چه بیشتر ورزش بخش کندوان در کنار سایر حوزه ها  برای دستیابی به توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر بخش کمک کنیم.
زرین مهمترین موضوع را ارتقای سطح ورزش و تندرستی مردم خواند که در چارچوب اهداف فرهنگی و اجتماعی قابل تبیین است.
بخشدار کندوان در پایان از خانواده های محترم قهرمانان ، از برگزار کنندگان این مسابقات از جمله اداره ورزش و جوانان و نیروهای انتظامی، پلیس راه، مرکز بهداشت  و درمان و اورژانس قدردانی نمود‌.
در پایان از برندگان مسابقات با اهدای لوح و هدایایی تجلیل شد.


 

You have no rights to post comments