آخرین اخبار

مدیر کل بهزیستی استان: همزمان با هفته بهزیستی 120 پروژه عمرانی در سطح استان به بهره برداری می رسد

 
مدیر کل بهزیستی استان آذربایجان شرقی گفت: همزمان با هفته بهزیستی در سطح استان 120 طرح و پروژه عمرانی از سوی بخش خصوصی و مشارکتهای مردمی با اشتغالزایی مستقیم برای 200 نفر به بهره برداری می رسد.
ارشد زاده با حضور در آیین افتتاح پروژه های بهزیستی شهرستان میانه به مناسبت هفته بهزیستی گفت: به مناسبت این هفته 85 واحد مسکونی به مددجویان و معلولین تحویل داده شده که در سطح استان از این تعداد 65 واحد برای خانواده های دارای دو معلول و یا بیشتر می باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از برنامه های اولویت دار سازمان بهزیستی پیشگری از معلولیت و آسیبهای اجتماعی است افزود: اکثر مراکزی که در سطح استان و شهرستان میانه به بهره برداری می رسد در حوزه پیشگری از معلولیت و آسیبهای اجتماعی به ارائه خدمات خواهند پرداخت.
ارشد زاده افتتاح مهد کودک، پایگاه سلامت اجتماعی، مراکز خدمات اجتماعی، تخصصی و توانبخشی را از جمله پروژه هایی دانست که همزمان با هفته بهزیستی به بهره برداری رسیده و خواهد رسید.
وی، افتتاح اورژانش اجتماعی در 11 شهرستان استان با جمعیت بالای 50 نفر را از دیگر برنامه های اولویت دار در سال جاری عنوان نموده گفت: خوشبختانه میانه دارای اورژانس اجتماعی می باشد.
مدیر کل بهزیستی استان عمده ترین برنامه و هدف بهزیستی را اجرای برنامه های پیشگیری از آسیبهای اجتماعی اولویت دار از جمله طلاق و اعتیاد خوانده افزود: بهزیستی مسئول پیشگیری و کنترل طلاق در جامعه و مسئول پیشگیری، درمان، کاهش آسیبهای اعتیاد و  توانمندسازی بهبودیافتگان در راستای اشتغال آنها می باشد.
ارشد زاده اضافه کرد: در کنار این امور بهزیستی به ایجاد مراکز خدمات تخصصی برای معلولان، کودکان، سالمندان، بیماران روانی مزمن پرداخته و توانسته در دولت تدبیر و امید خدمات بهزیستی را به دل روستاها و شهرها ببرد که از جمله آنها ایجاد نمایندگی خدمات بهزیستی در ترکمانچای و آقکند شهرستان میانه با جذب نیروی متخصص می باشد.
وی با بیان اینکه طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در تمامی روستاهای استان انجام شده و تمامی معلولین روستایی به صورت خانه به خانه شناسایی شده اند افزود: نیازها و خدمات مورد نیاز برای این معلولین شناسایی شده و در حال ارائه خدمات به این اقشار هستیم.
ارشد زاده با بیان اینکه خشونت برای 2 سال پیاپی در سالهای 94 و 95 بیشترین آسیب اجتماعی محسوب می شد گفت: افزایش مراکز مشاوره، برگزاری کارگاههای آموزشی، مهارتهای زندگی و مهارتهای فرزند پروری از جمله برنامه های بهزیستی برای کاهش این آسیب به شمار می رود. 
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه نیز خواستار فرهنگ سازی توجه به روح و روان افراد در جامعه شده گفت: مردم آنقدر که بر روی جسم خود کار کرده و هزینه می کنند به روح و روان خود اهمیت نمی دهند که این امر سبب بروز آسیبهای اجتماعی است.
حمید شکری از بانیان و موسسان مراکز تخصصی بهزیستی در شهرستان تقدیر کرده گفت: توان و تخصص این افراد می تواند زمینه لازم در جهت افزایش آگاهی مردم برای توجه به روح و روان خود و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی را فراهم آورد.
گفتنی است به مناسبت هفته بهزیستی 5 طرح از جمله خانه مهر اندیشان( پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و آکوزش مهارتهای زندگی)، مرکز مشاوره تخصصی تربیتی، تحصیلی یاری( تربیت کودکان و نوجوانان)، مرکز مشاوره تخصصی خانواده رایمند( مسائل مربوط به خانواده)، پایگاه خدمات اجتماعی مهراندیشان( آموزش مائل و مهارتهای اجتماعی)و پایگاه مردمی و محلی سلامت اجتماعی حرکت نوین از سوی بخش خصوصی به بهره برداری رسید.
 
 

You have no rights to post comments