آخرین اخبار

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استان خواستار ثبت جشن شکرانه برداشت سیب در تقویم بخش کندوان شد

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استان خواستار ثبت جشن شکرانه برداشت سیب در تقویم بخش کندوان شد.
تقی کرمی با حضور در جشن سیب بخش کندوان میانه در روستای ایشلق گفت: با اطلاع رسانی مناسب و حضور تجار و بازرگانان باید زمینه برای تعامل بین تولید کننده و بازار مصرف فراهم گردد.
وی افزود: در سالجاری بيش از١٥٠جشنواره در حوزه های مختلف در استان برگزار شده يا خواهد شد.
کرمی یکی از جهت گیری های دولت را خرید محصولات کشاورزی با قیمت بالاتر از ارزش جهانی و با پرداخت یارانه غیر مستقیم عنوان نموده ادامه داد: امروزه پرداخت یارانه غیر مستقیم در کشورهای توسعه یافته بر یارانه های مستقیم ارجحیت دارد.  
مدیر کل امور روستایی و شوراهای استان گفت: دولت در راستاي حمايت از توليد و اشتغال، تسهیلات ارزان قيمّت در اختيار بانكهاي كشاورزي، توسعه تعاون ، پست بانك وصندوق كارآفرينی اميد قرار داده که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی مبلغ 100 هزار میلیارد ریال با نرخ بهره بانکی 6 درصد در زمینه اشتغال زایی روستائيان تخصیص یافته است.
کرمی گفت: از سال 82 نهاد دهیاری در روستاها تشکیل شده و تا به امروز در استان آذربایجان شرقی مبلغ 4 هخزارو 800 میلیارد ریال به حساب دهیاری ها واریز شده که بیش از 3 هزارو 600  میلیارد ریال آن مربوط به دولت تدبیر و امید می باشد.
کرمی دهیاران را خالص ترین خدمتگذاران مردم در روستاها عنوان کرده  و گفت: دهیاران همواره در دسترس مردم بوده و با کمترین حقوق آماده خدمت رسانی به مردم هستند.
وی افزود: در گذشته اعتبارات دولتی فقط به حساب روستاهایی واریز می شد که دارای دهیاری بودند ولی به تازگی مجوزی صادر شد که از محل آلایندگی و ارزش افزوده مبالغی به حساب روستاهای فاقد دهیاری واریز می گردد و تا به امروز به حساب شهرستان میانه مبلغ 810 میلیون ریال در خصوص اجرای پروژه های عمرانی به این روستاها واریز شده است.
تقی کرمی بر استفاده از شیوه های نوین کاشت و کشاوزی در روستاها تاکید کرد و افزود: نبود سردخانه به میزان کافی و سامانه ضد تگرگ از مشکلات اساسی در شهرستان میانه می باشد که برای حل این مشکل آماده ارائه تسهیلات با نرخ مناسب هستیم.
 

You have no rights to post comments