آخرین اخبار

مدیریت اصولی پسماندهای بیمارستانی تضمینی برای سلامت جامعه است

 
معاون امورعمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه میانه با اشاره به اهمیت امحای پسماندهای بیمارستانی گفت: مدیریت اصولی و صحیح پسماندهای بیمارستانی سبب تضمین سلامت در جامعه است.
مهدی مشایخی در جلسه هماهنگی پسماندهای پزشکی افزود: در شرایط کنونی در کشورمان بی خطرسازی پسماندها  به روش غیر سوز بعنوان بهترین گزینه جهت امحاء پسماندهای عفونی معرفی شده است.
وی مشکل عمده در مدیریت پسماندهای عفونی شهرستان را جمع آوری  و دفع این پسماندها بدون انجام مرحله بی خطرسازی عنوان کرده افزود: این امر سلامت محیط زیست و جامعه را به خطر می اندازد.
مشایخی در ادامه پسماند و مدیرت صحیح و اصولی آن یکی از معضلات و مشکلات اساسی شهرها برشمرده گفت: مدیریت تولید، ذخیره سازی، حمل و نقل و بی خطرسازی پسماندهای پزشکی از درجه اعتبار و اهمیت خاصی برخوردار بوده و هر گونه غفلت و بی توجهی و عدم اعمال مدیریت صحیح در این زمینه خسارات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.
معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری میانه افزود: بر اساس قانون مدیریت پسماند، بی خطر سازی پسماندهای پزشکی بر عهده مراکز تولید کننده پسماند است که مراکز درمانی بخش خصوصی اعم از مطب ها، درمانگاه ها، مراکز جراجی، آزمایشگاه تشخیص طبی و غیره باید در این راستا اقدام لازم را اعمل نمایند.
سیمین فرمدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه نیز در این جلسه از فعالیت دستگاه امحای زباله در شهرستان خبر داده افزود: دومین دستگاه نیز با کمک 400 میلیون ریالی پزشکان و 800 میلیون ریالی شبکه بهداشت آماده و شروع به کار نموده است.
گفتنی است با توجه به نصب دستگاههای زباله سوز و بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی همچنین ایجاد تصفیه خانه فاضلاب در بیمارستانهای شهرستان که جزو معدود شهرهایی است که این اتفاق مهم در آن برای حفظ ایمنی و سلامت محیط زیست رخ داده، شهرداری میانه نیز در این راستا نهایت همکاری لازم را با تامین خودرو و نیرو را اعمال خواهد داشت.
لازم به ذکر است شبکه بهداشت و درمان نیز با اخذ هزینه از مطبها، آزمایشگاهها و درمانگها و غیره، هزینه لازم به شهرداری را پرداخت و به پیشنهاد شهردار این هزینه در شورای اسلامی شهر مصوب خواهد شد.
 
 

You have no rights to post comments