آخرین اخبار

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی با فرماندار ویژه میانه دیدار و گفتگو کرد

 
مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه دیدار و گفتگو کرد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه در این دیدار به بیان برخی نیازهای شهرستان و مطالبات مردم در حوزه صدا و سیما پرداخت.
محمدرضا مشایخی، مشکل دریافت شبکه های رادیویی و تلویزیونی در بخش کاغذکنان را با مرتضی صفری در میان گذاشته، افزود: در خود شهر میانه نیز ضعف های مقطعی در دریافت شبکه های تلویزیونی دیجیتال وجود داشته و شبکه هایی مانند آوا، اقتصاد و سلامت نیز در شهرستان میانه قابل دریافت نیست.
وی همچنین بر بهره گیری شبکه استانی سهند از ظرفیت بالای هنرمندان شهرستان میانه در حوزه های مختلف هنری تاکید کرده، گفت: جامعه هنری شهرستان میانه، علاوه بر برخورداری از کارها و آثار شاخص، نقش مهمی را در ارتقای فرهنگ ایفا کرده و حضور آنان در قاب تلویزیونی شبکه استانی، انتظار به حقی است.
مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه صدا و سیما در زمینه ایجاد همگرایی در بین آحاد جامعه نقش مهمی ایفا می کند، گفت: باید با حداکثر توان نسبت به هم گرایی تلاش کرده و جلوی موضوعاتی که سبب هرگونه واگرایی می شود را بگیریم.
مرتضی صفری با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی یکی از استان هایی است که از بیشترین ایستگاه پرقدرت رادیویی و تلویزیونی برخوردار است، افزود: در 450 نقطه از استان دارای فرستنده هستیم که در شهرستان میانه 35 ایستگاه وجود دارد که 20 ایستگاه به دیجیتال تبدیل شده که حدود 91 درصد این شهرستان امکان برخورداری از فرستنده های دیجیتال را دارند.
وی ادامه داد: برخی شبکه ها در کل کشور، فعلا برای مراکز استان ها تعریف شده و برای توسعه آنها به شهرهای دیگر اعتبارات بالایی نیاز است و از لحاظ ظرفیت و دانش فنی مشکلی وجود ندارد.
مدیرکل صدا و سیمای استان با بیان اینکه شهرستان میانه در بین شهرستان های استان هم از لحاظ دریافت شبکه ها و هم حضور در آنتن پخش شبکه سهند از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: اگر شهرستان میانه از محل پروژه های عمرانی، اعتباری برای رفع مشکل دریافت شبکه های تلویزیونی اختصاص دهد، به همان میزان اعتبار از صدا و سیما به این موضوع اختصاص داده خواهد شد.
محمدرضا مشایخی نیز در پاسخ به تامین اعتبار حل مشکل پوشش شبکه، گفت: بر اساس اولویت ها در سال آتی نسبت به اختصاص این اعتبار اقدام می کنیم.
دیدار با خانواده معظم شهیدان خانمحمدی، دیدار با حجت الاسلام محمدی امام جمعه میانه و بازدید از ایستگاههای رادیویی و تلویزیونی شهرستان میانه از دیگر برنامه های صفری، مدیرکل صدا و سیمای استان به میانه بود.
 

 

 

You have no rights to post comments