آخرین اخبار

مدیرعامل هلال احمر استان از صدور مجوز برای ایجاد پایگاههای امداد و نجات در محورهای اصلی خبرداد

 
 مدیر عامل هلال احمر استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای ایجاد پایگاه امداد و نجات در راههای فرعی اجازه صدور مجوز داده نمی شود از صدور مجوز برای راههای اصلی خبرداد.
 سعید کنعانی با حضور در شهرستان میانه و در نشستی با فرماندار شهرستان با بیان اینکه ایجاد پایگاه امداد مرکزی در داخل شهر میسر نمی باشد گفت: فقط می توان از طریق تعیین کشیک هلال احمر و ایجاد اتاق کشیک در اداره اقدام به این کار نمود تا تزریق نیرو و تجهیزات را انجام دهیم. 
وی با بیان اینکه شهرستان میانه با توجه به تعداد جمعیت و وسعت و پراکندگی روستاها و ازدیاد راههای روستایی جزو شهرستانهای ویژه و اولویت دار استان به شمار می رود افزود: نیازها و ضرورتهای امداد و نجات شهرستان از جمله اختصاص یک دستگاه آرگو به شهرستان میانه در صورت تامین خودروی حامل آرگو از شهرستان، ایجاد پد برای امداد هوایی و پایگاه سد آیدوغموش در صدر اولویتها برای تامین و راه اندازی قرار دارد.
کنعانی با اشاره به کلیاتی در خصوص جمعیت هلال احمر گفت: این نهاد غیر دولتی بوده و ریالی از بودجه دولت نمی گیرد بلکه تمامی هزینه های ما از نیم درصد، اجاره ها و املاک و امور خیریه تامین می شود و کمک اخیر دولت در راستای انجام وظایف حاکمیتی است که باید ارگانی دیگر آن را انجام می داد اما بر عهده هلال احمر گذاشته شده از جمله ایجاد پایگاههای بین جاده ای که باید از سوی اورژانس به اجرا می رسید.
وی تامین ست نجات ( خودروهای نجات) را شامل هزینه های گزاف میلیاردی عنوان نموده گفت: احداث پایگاهها با هزینه های کمی میسر است اما دیگر هزینه ها از جمله تامین نیرو، خودرو و امکانات و تجهیزات ما را با مشکل روبرو کرده است.
کنعانی از محدودیت گسترش پایگاهها خبر داده گفت: برای ایجاد پایگاه مرکزی باید از طریق خیر و اختصاص زمین یا از هزینه های شهرستانی و عمرانی به این کار اقدام نمود تا ما نیز تزریق نیرو کنیم.
 
 

You have no rights to post comments