آخرین اخبار

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان میانه خواستار همکاری هیئتهای مذهبی شهرستان با پلیس برای برقراری نظم و امنیت بیشتر در ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) شد


 

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان میانه با بیان اینکه ایام محرم و صفر فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ عاشورایی و حسینی به نوجوانان  و جوانان است از هیئتهای عزاداری خواست تا از هر گونه اعمال خرافی همچون قمه زنی، بستن قفل و غیره  که برخلاف موازین شرعی و قانونی است خودداری کرده و در جهت برقراری نظم و امنیت بیشتر با پلیس همکاری کنند.

 سرهنگ هاشم شعفی در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان ضمن گرامیداشت ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، اظهار کرد: هیئتهای عزاداری در میانه می توانند با جلوگیری از انسداد مسیر،  گزارش موارد مشکوک و رعایت زمان عزاداری یاریگر پلیس باشند.
وی با اشاره به آمادگی و برگزاری جلسات مختلف در راستای برقراری نظم و امنیت در این ایام  افزود:  از تردد خودروهای سنگین در داخل شهر جلوگیری خواهد شد و در صورت ملاحظه تردد و توقف هر گونه خودروی سنگین در مسیرها و محل های برپایی تعزیه و عزاداری بلافاصله خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.
 فرمانده نیروی انتظامی شهرستان با اشاره به  بازگشایی مدارس و  برخورد جدی مأمورین نیروی انتظامی با رانندگان متخلف و موتورسوارن و خودروهایی که در مقابل مدارس اقدام به مزاحمت برای نوامیس و محصلین نمایند  افزود: در راستای کاهش بارترافیکی در سال تحصیلی می توان از سرویس‌های عمومی استفاده کرد.
 شعفی در ادامه ، کاهش و پیشگیری از وقوع سرقت، مبارزه با مواد مخدر و قاچاق و همچنین برقراری امنیت اخلاقی را ازجمله مهم‌ترین اولویتهای ماموریتی نیروی انتظامی برشمرده گفت: در بیشتر این ماموریتها، پلیس شهرستان موفق عمل کرده است که می توان به کاهش ۲ درصدی سرقت و افزایش ۵ درصدی کشف سرقتها در شش‌ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و باید گفت،  در سه سال گذشته شاهد کاهش میزان سرقت در سطح شهرستان هستیم.
 وی با بیان اینکه  در حوزه مبارزه با مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم گفت:  در این خصوص  ۳ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر متلاشی شده است.
 شعفی از افزایش 43 درصدی کشف  مواد مخدر نسبت به شش‌ماهه سال گذشته  خبر داده افزود: در حوزه نزاع های فردی نیز با  کاهش ۱۳ درصدی روبرو هستیم.
فرمانده انتظامی میانه همچنین شایعه‌ی قتل دو نفر از همشهریان میانه‌ای که در روزهای اخیر در سطح شهر پیچیده  را تکذیب نموده  و از احتمال 90 درصدی گازگرفتگی و خفگی آنها بر اثر گاز منواکسید کربن منتشر شده از خودرو  خبر داد.
  شعفی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بابیان اینکه در شهرستان میانه هیچ‌گونه پیست موتورسواری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تردد موتورهای غیرمجاز و سنگین در سطح شهر با برخورد جدی پلیس همراه خواهد بود.
 وی در پایان از اجرای برنامه‌های مختلف در هفته ناجا که از ۱۴ مهرماه آغاز خواهد شد، خبر داد و افزود: ساختمان کلانتری شهرک اندیشه میانه در این هفته افتتاح و به بهره‌برداری خواهد  رسید همچنین طرح های دیگری در دست اقدام است که از جمله آنها ساختمان پاسگاه انتظامی  کاغذکنان است و  امیدواریم در هفته ناجا  بتوانیم به بهره برداری برسانیم.
شعفی دیدار با مردم و برنامه های مختلف آموزشی را از دیگر اقدامات در هفته نیروی انتظامی عنوان کرده گفت: امنیت پایدار در سطح شهرستان حاکم است که این امر در سایه مشارکت خوب مردم با پلیس حاصل آمده است.
وی از مردم خواست تا سهم خود در ایجاد امنیت را بیش از پیش جدی گرفته و با استفاده از نرده در ساختمانها، دوربین های مداربسته  و دزدگیر مراقب اموال و خودروهای خود بوده و بی تفاوت به موضوعات امنیتی نباشند.
 در پایان این نشست از خبرنگاران حاضر در جلسه با اهدای هدایایی تجلیل بعمل آمد.
 

You have no rights to post comments