آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه : همراهی و همدلی مسئولین سبب رفع بسیاری از موانع در راستای اقتصاد مقاومتی می باشد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه اذعان کرد: همراهی،  همدلی و وحدت رویه از سوی مسئولین شهرستان سبب رفع بسیاری از موانع در راستای اقتصاد مقاومتی شده است.
حمید شکری در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان میانه افزود: ما مسئولین بعنوان نمایندگان دولت وظیفه داریم با ارائه راهکارهایی، امور واحدهای تولیدی در شهرستان را به پیش ببریم تا با تکمیل، تجهیز و ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی جدید بتوانیم در راستای اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی گامهای موثر و عملی برداریم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان میانه در حوزه سرمایه گذاری با طرح های بزرگ از جمله نیروگاه بادی آقکند، گاوداری 6 هزار راسی و مجتمع های تفریحی، رفاهی و گردشگری و نیز پایاب سد آیدوغموش و غیره آماده جهش می باشد گفت: با برداشتن گامهای استوار و محکم خواهیم توانست به قله های رفیع توسعه در شهرستان صعودکنیم که در این خصوص نباید عرصه را بر خود تنگ کنیم زیرا فضا برای توسعه هر چه بیشتر باز است.
شکری از تصویب اعتبار 420 هزار میلیارد ریالی از سوی بانک کشاورزی در سطح کشور برای طرح های مختلف کشاورزی، سردخانه، تغییر کابری، ایجاد طرح های جدید و تکمیل طرح ها خبر داده گفت: تمامی دستگاههایی که طرح های نیمه تمام یا طرح های جدید دارند می توانند تا 10 روز آینده جمع بندی کرده و به ستاد اقتصاد مقاومتی بفرستند تا به بانک کشاورزی ارسال کرده و پرداخت تسهیلات انجام شود.
فرماندار ویژه میانه در ادامه از مسئولین شهرستان خواست تا در عرض 15 روز پیگیر مصوبات جلسات و طرح های سرمایه در گردش، ایجادی و تکمیلی باشند.
شکری همچنین از بخشداران شهرستان خواست تا طرح های پیشنهادی خود را به دستگاههای مربوطه ارجاع داده و پیگیری کنند تا پس از آن از طریق جهاد کشاورزی به جلسه اقتصاد مقاومتی برای تصویب نهایی جهت ارسال به استان آورده شود.
رییس پست بانک میانه در این جلسه گفت: در راستای جذب حداکثری تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای 90 درصد مراجعه کنندگان پرونده تشکیل، مدارک اخذ شده و ضامن ارائه داده اند که در مراحل پایانی آخر پرداخت تسهیلات در زمینه خرید تراکتور، حفر چاه و استخر قرار دارند.
ولی لطفی در ادامه افزود: این تسهیلات با نرخ 10 درصد و بازپرداخت 5 ساله برای خرید تراکتور و 7 ساله برای استخر و حفر چاه با اخذ وثیقه ملکی قابل پرداخت می باشد.
وی با اشاره به اینکه از طریق طرح پرستاری وزارت اطلاعات و فن آوری ارتباطات 25 خودپرداز به استان تخصیص یافته که 6 خودپرداز برای شهرستان میانه تعلق گرفته گفت: در روستاهای گوندوغدی، شیخدرآباد، اسلام آباد و طارم، آونلیق و حلمسی با تفاهم نامه ای بین شرکت مخابرات و پست بانک نصب خواهد شد.
در این جلسه همچنین رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میانه گفت: امسال 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای  رونق تولید و سرمایه در گردش 10 هزار واحد تولیدی  و 100 هزار میلیارد ریال جهت بازسازی و نوسازی صنوف تولیدی، صنعتی و معدن و افزایش توان رقابتی واحدها با یک سال تنفس و بازپرداخت 4 ساله به تصویب رسیده که به صورت شناور می باشد.
امدادیان اضافه کرد: تقاضاکنندگان می توانند با مراجعه به سایت بهین یاب در بخش تامین مالی ثبت نام نمایند تا از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت برای پرداخت تسهیلات پیگیریهای لازم انجام شود.
وی همچنین در پایان گفت: در سال جاری شاهد حذف ماده 80 قانون تامین اجتماعی در برنامه ششم توسعه کشور هستیم که این امر برای واحدهای تولیدی از لحاظ پرداخت بیمه ایجاد مشکل نموده است.
 

You have no rights to post comments