آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: نیت خیر وقف نباید متوقف شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه تعیین تکلیف موقوفات سبب خواهد شد تا نیت خیر وقف متوقف نشده و تداوم یابد، گفت: مردم باید احساس کنند که وقف در خدمت مردم و عام المنفعه است و این نیازمند تشریح مساله وقف بین مردم و فرهنگ سازی است.
 حمید شکری در جلسه تودیع و معارفه رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میانه با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: باید با اتخاذ تدابیری در حل مشکل اوقاف شهرستان تلاش کنیم تا سنت حسنه وقف همچنان در شهرستان جاری و ساری باشد.
وی با تقدیر از زحمات حجت الاسلام عیسی زاده رئیس پیشین اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میانه برای حجت الاسلام محمد پرورش در سمت رییس جدید این اداره آرزوی توفیق کرده افزود: امیدواریم با روحیه پر از نشاط و توان و تجربه ای که در ایشان سراغ داریم بتوانند مسائل مربوط به موقوفات شهرستان را حل و فصل کنند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از زحمات حجت الاسلام عیسی زاده در شهرستان میانه تقدیر کرده برای حجت الاسلام پرورش در راستای رفع مشکل امور اوقاف شهرستان میانه آرزوی توفیق کرده گفت: شهرستان میانه با توجه به کثرت موقوفات، نبود اداره اوقاف در گذشته و فاصله از استان با مشکلاتی مواجه شده که امیدواریم با آرامش، تعامل،  هماهنگی و همکاری ادارات مربوطه با اوقاف از جمله اداره ثبت اسناد، دستگاه قضایی، فرمانداری، بخشداریها و دهیاریها، مردم از بلاتکلیفی رها شوند زیرا عده ای از مردم سند اصلاحات ارضی در دست دارند در حالیکه این سندها با قانون ابطال ابلاغ شده در مجلس، ابطال شده و این افراد باید از فاقد اعتبار بودن اسناد خود آگاه شده و به دنبال اخذ سند رسمی بروند.
حجت الاسلام علی مصائبی در ادامه با بیان اینکه شهرستان میانه بزرگترین شهرستان استان بوده و در بسیاری از حوزه ها رتبه اول استان را دارا می باشد تاکید کرد: میانه باید در بحث اوقاف نیز جزو اولین های استان باشد تا بتوانیم حقوق حقه مردم و حقوق اوقاف که حق الله و حق اهل بیت (ع) می باشد را ادا کنیم.
وی خواستار حمایت و همراهی فرماندار ویژه شهرستان، امام جمعه میانه و دیگر مسئولین ذیربط همچون گذشته با اداره اوقاف شده گفت: باید زمینه و زیر ساخت لازم برای حل مشکل موقوفات شهرستان با تکریم و احترام مردم و حساسیت ویژه رفع شود زیرا مردم شهرستان مردمی متدین و خیر هستند و اگر رعایت حال آنها به درستی ادا شود حقوق موقوفه احیا شده و مردم نیز شاهد برکات آن در شهر خواهند بود که اجرای نیت واقف از جمله این برکات بوده و حساسیت سازمان بر این امر بیشتر از درآمد است.
حجت الاسلام مصائبی راه اندازی سیستم سامانه ای اوقاف و امور خیریه را بزرگترین خدمت این سازمان عنوان نموده گفت: این امر به وقفهای جدید منجر خواهد شد.
وی همچنین با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه استان عضو فرهنگی تبریز 2018 می باشد از آماده سازی امامزاده ها و مساجدهای تاریخی با مرمت و بازسازی آنها برای طرح تبریز 2018 خبر داده گفت: طرح دروازه قرآنی نیز در حال اتمام بوده و تقویت طرح آرامش بهاری در بقعه ها در آغاز سال 1397 صورت خواهد گرفت.
حجت الاسلام مصائبی در پایان از پیگیریهای انجام شده برای حمایت وزارت ارشاد از بقعه ها و بازدید از این اماکن مقدس با حضور گردشگران اسلامی خبر داده گفت: متاسفانه امامزاده ها و بقعه ها بودجه خاصی نداشته و از سوی خیرین و با نذورات مردم اداره می شود اما بودجه ای اندک برای این مکانها در طرح تبریز 2018 تصویب شده که با تخصیص آنها در آماده سازی هر چه بهتر این اماکن  تلاش خواهیم کرد.


 

You have no rights to post comments