آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: ناشنوایان و معلولین نباید مورد غفلت واقع شده و از چرخه آموزشی عقب بمانند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه بسترسازی و ایجاد فضای مناسب علمی، آموزشی و فرهنگی حق تمامی دانش آموزان است، گفت: جامعه ناشنوایان و معلولین نیز نباید در هیچ عرصه ای مورد غفلت قرار گرفته و از چرخه آموزشی عقب بمانند.
حمید شکری در آغاز پنجمین دوره همایش ملی فرهنگیان ناشنوای کل کشور در میانه،  برپایی این همایش را گامی مهم برای بررسی و تبادل افکار، روش ها و راهکارهای آموزشی فرهنگیان ناشنوای کشور عنوان کرده، افزود: با توجه به پیشرفت روزافزون روش های آموزشی و رفع کمبودها و نواقص این حوزه،  همایش هایی از این قبیل می تواند فرهنگیان را به سمت فراگیری روش های نوین سوق دهد .
وی با ابراز خرسندی از میزبانی این عزیزان در شهرستان میانه  با تقدیر از فرهنگیان ناشنوای کل کشور که استمرار دهنده راه استاد باغچه بان هستند گفت: خدمت به ناشنوایان جامعه که در دنیای سکوت خود با هزاران رمزو راز با ما صحبت می کنند خدمتی بس بزرگ و خداپسند است و اگر نبود استاد باغچه بان و معلمانی دلسوز و ایثارگری مثل شما،  شاید این فرزندان در مظلومیت تنهایی خود همچنان غوطه می خوردند.
شکری با بیان اینکه استاد باغچه بان بعنوان معلم، شاعر، قصه گو، مبتکر و مخترع و ناشر کتاب کودک، زندگی خود را وقف فرزندان ناشنوای جامعه کرد، از استاد حسن رشدیه که قبل از استاد باغچه بان ابداع گر شیوه های نوین و جدید آموزشی در کشور بود یاد کرده افزود: هر چند که استاد رشدیه ناملایمات فراوان دیده و مورد ظلم و ستم واقع شد اما دست از تلاش برنداشته و مدارس و شیوه های جدید آموزشی را راه اندازی نمود که بعد از ایشان استاد باغچه بان به این کار اقدام نموده و اولین کودکستان در کشور به نام باغچه کودکان را راه اندازی نموده و پس از آن به تعلیم دانش آموزان ناشنوا و بی تکلم پرداخت.
دبیر پنجمین دوره همایش ملی مرحوم استاد جبار باغچه بان و فرهنگیان ناشنوای کل کشور گفت: 104 نفر از فرهنگیان ناشنوای کشور در این همایش حضور یافته اند.
نوید صالحی در مراسم افتتاحیه این همایش افزود: از این تعداد ثبت نام کننده، 74 نفر خانم و 30 نفر آقا هستند که از 28 استان کشور در این همایش حضور دارند.
وی هدف از برپایی این همایش را بررسی راهکارهای جدید در آموزش و حل مشکلات آموزشی و پرورش دانش آموزان ناشنوا عنوان کرده، افزود: همایش ملی ناشنوایان فرهنگی کشور 24 لغایت 26 مردادماه به میزبانی شهرستان میانه برگزار می شود که برپایی کارگاههای آموزشی از مهمترین بخش های این گردهمایی است.
گفتنی است اختتامیه این همایش 26 مرداد برگزار خواهد شد.
همچنین در حاشیه این همایش، نمایشگاه هنرهای سیاه قلم، رنگ روغن، پوستر و طراهی تجسمی خانم سوسن رضالو، هنرمند کم شنوای میانه ای با بیش از 40 اثر در نگارخانه محل برپایی همایش افتتاح شد.

You have no rights to post comments