آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: مشارکت 70 میلیاردی طی 10 ماهه سال جاری نشان از پیشرو بودن مردم شهرستان در امور خیر است

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اظهار ریاست عالیه کمیته امداد کشور مبنی بر بی نظیر بودن مردم شهرستان در انجام کارهای خیر گفت: مشارکت 70 میلیاردی در طی 10 ماهه سال جاری نشان از پیشرو بودن مردم شهرستان در امور خیر و نوع دوستی است.
 محمدرضا مشایخی در آیین تجلیل از خیرین شهرستان از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) میانه با بیان اینکه خیرین شهرستان زبانزد خاص و عام نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور هستند افزود: این ویژگی آثار و تبعات مثبتی برای شهرستان از جمله تخصیص اعتباری ویژه در جهت توانمندسازی مددجویان کمیته امداد شهرستان از سوی کمیته امداد کشور را به ارمغان داشت.
وی عامل بودن به برقراری عدالت اجتماعی در جامعه را یکی از وظایف مهم مسئولین و مردم خوانده و اضافه کرد: سرآمد این امر خیرین بزرگوار هستند که همواره در تمامی حوزه های اجتماعی از جمله مدرسه سازی، مسکن سازی، بهداشت و غیره به دستگیری از قشر مستضعف جامعه می پردازند.
مشایخی همچنین با اشاره اینکه در نظامی واقع شده ایم که همواره با تهدیدها، هجمه ها و تحریم های ظالمانه از سوی دشمنان انقلاب و نظام روبرو بوده است اما مردم ولایی و انقلابی آن، هیچ وقت دست از حمایت و پشتیبانی از نظام برنداشته اند افزود: در این میان خیرین از سرآمدها به شمار می روند که جا دارد از مشارکت همه جانبه آنها و همراهی آنها با مسئولین نظام در دستیابی به اهداف متعالی نظام و انقلاب قدردانی نماییم.
وی مراجعین به مسئولین را بنا به فرموده سیدالشهدا(ع) نعمت عنوان نموده گفت: مبادا با وجود امکان مردم را یاری نکرده و نعمت را به نقمت تبدیل کنیم.
فرماندار میانه در پایان خیرین را سفیران امور خیر خوانده افزود: ما مسئولین و خیرین باید امور خیر را سرلوحه امور قرار داده و به ترویج همگانی آن بپردازیم تا بتوانیم به مردم که ولی نعمتان ما هستند ادای دین و خدمت کنیم. 
امام جمعه میانه نیز در این مراسم تاکید کرد: باید دست به دست هم داده و از درد مردم مستمند و مستضعف بکاهیم تا کسی از روی ناچاری به کارهای خلاف روی نیاورد.
حجت الاسلام والمسلمین عبداله محمدی افزود: انسان وقتی بر دیگری برتری می یابد که دست خیر داشته باشد.
وی با بیان اینکه انجام کار خیر و صدقه دادن در نزد خدا دارای پاداش است با قدردانی از انسانهای خیر و نوع دوست شهرستان میانه از مردم خواست هر چند کم و در حد وسع و توان روز خود را با صدقه دادن آغاز کرده و سهمی برای فقرا در نظر بگیرند تا مورد رحمت خداوند قرار گیرند.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان میانه با حضور در این مراسم ضمن قدردانی از تمامی خیرین شهرستان در کمک به نیازمندان و مستضعفین به ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد در سال جاری پرداخت.
فرج اله جعفری افزود: کمیته امداد با کمک خیرین و با هدف توانمند سازی و خوداتکایی( توانمندی فکری، اقتصادی و اجتماعی) توانسته است از 4 هزار خانوار به 10 هزار نفر در حوزه های اشتغال و خودکفایی، بخش فرهنگی و مشارکتهای مردمی ارائه خدمات دهد.
 
 
 

You have no rights to post comments