آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: مشارکت اولیای دانش آموزان با اولیای آموزشی سبب تکمیل در انجام وظایف آموزش و پرورش است

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه بر اهمیت تزکیه و تهذیب نفس در کنار آموزش علم از سوی اولیای آموزشی در مدارس تاکید کرده گفت: پرورش مقدم بر آموزش است.
محمدرضا مشایخی در آیین زنگ مدارس با حضور در دبیرستان دخترانه آیت الله میانجی واقع در شهرک اندیشه با تبریک به مناسبت بازگشایی مدارس به تمامی دانش آموزان و فرهنگیان زحمتکش و دلسوز کشور بعنوان سنگرسازان عرصه تعلیم و تربیت بویژه شهرستان میانه اضافه کرد: آینده مملکت و نظام جمهوری اسلامی ایران نیازمند افرادی متعهد، کارا و دلسوز است بنابراین باید در حوزه آموزش و پرورش به پرورش آنها در کنار علم آموزی همت گماشت.
وی با بیان اینکه شخصیت مستقل دانش آموزان در محیط های آموزشی شکل می یابد بر ضرورت کیفیت بخشی به محیط ها و روشها و شیوه های آموزشی، اصول و مبانی پرورشی از سوی عوامل آموزش و پرورش با مشارکت اولیای دانش آموزان اشاره کرده گفت: مشارکت اولیای دانش آموزان با اولیای آموزشی کامل کننده وظایف آموزش و پرورش است.
فرماندار میانه در ادامه آغاز بازگشایی مدارس را از چند جهت حائز اهمیت خوانده افزود: این ایام به نوعی دانش آموزان را از بلاتکلیفی ذهنی ایام تابستان رها کرده و سبب تغییر نگرش دانش آموزان در مقاطع سنی مختلف شده همچنین به افزایش پویایی علمی، افزایش انگیزه آموزشی در کنار پویایی فردی و اجتماعی و  نیز شخصیت دهی به دانش آموزان کمک می کند.
وی آشنایی با شخصیتها و دیدگاههای مختلف را از دیگر عوامل دوران تحصیل عنوان نموده افزود:  دانش آموزان باید از تمامی لحظه های این دوران در جهت علم آموزی، تزکیه و تهذیب نفس برای ساختن ایرانی آبادتر و مستقل تر استفاده کنند.
مشایخی بر اهمیت مشارکت اولیای دانش آموزان با اولیای آموزشی با توجه به انواع تهدیدها بر روی قشر دانش آموزی و محیط های آموزشی از سوی معاندین نظام تاکید کرده افزود: باید اقدامات خاصی برای آگاه سازی و اطلاع رسانی به دانش آموزان از انواع تهدیدهایی فرهنگی و اجتماعی دشمنان و معاندین نظام انجام شود تا بتوانیم محیطهای آموزشی و دانش آموزان را از هجمه ها و توطئه ها در امان نگهداریم.
فرماندار میانه با اشاره به فرمایش گهر بار مقام معظم رهبری که فرموده اند تضمین استقلال مملکت نیازمند نیروی انسانی متعهد است گفت: تعهد و کارساز بودن افراد از محیط خانواده ها شروع و در محیط مدارس و دانشگاهها تکمیل می شود و اگر از این محیطها افرادی متعهد و دلسوز  به جامعه تحویل دهیم خواهیم توانست به استقلال همه جانبه در کشور خود رسیده و تضمین نماییم.  

You have no rights to post comments