آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: محصولات کشاورزی به لحاظ استراتژیکی از اهمیت بالایی برخوردارند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با بیان اینکه محصولات کشاورزی به لحاظ استراتژیکی از اهمیت بالایی  برخوردار هستند گفت: به طور مثال کمبود محصولی چون گندم سبب وابستگی و از بین رفتن امنیت غذایی می شود.
 حمید شکری در آیین شکرانه برداشت سیب در بخش کندوان میانه گفت: ما به نقش و جایگاه کشاورزی واقف هستیم و باید زمینه لازم در جهت پیشرفت و توسعه این حوزه را با تکیه بر علم  و تکنولوژی روز دنیا  فراهم آوریم.
 وی با اشاره بر اینکه  تحولات بخش کشاورزی ما هماهنگ با تحولات روز دنیا نیست افزود: این امر مانعی بر سر راه رقابت با بخش کشاورزی در سطح دنیاست.
فرماندار میانه در ادامه از تلاش شبانه روزی زرین بخشدار کندوان در جهت  جذب مشارکت و خودیاری اهالی در حوزه آب و راه تقدیر نموده  و از تلاش برای به مناقصه گذاشتن راه روستای ایشلق خبر داده وافزود:  در جلسه ای که اخیرا با مدیر کل راه وشهر سازی داشتیم در مورد راه ترک- میانه مقررشد پس از مطالعه لازم،  این راه  بعنوان راه اصلی تعریف و با اخذ اعتبار به این کار اقدام شود.
شکری با اشاره به ظرفیت بالای آب وخاک در منطقه افزود: باید در این جشنواره ها اهداف مشخص شده وضمن دعوت از بازرگانان  و تجار،  زمینه فروش محصولات هموار گردد.
شکری ادامه داد: با مشارکت گروهی وتسهیلات بلاعوض دولت، آبیاری تحت فشار در2  هزارهکتار از اراضی سد آیدوغموش اجرا شده و ۳۵۰هکتار از اراضی صومعه کبودین نیز درحال اجرا می باشد.
فرماندار ویژه شهرستان برگزاری نمایشگاههای دائمی و  نمایشگاه های  موقت عرضه محصولات کشاورزی را ضرورت مهم در راستای رونق بخشی به  بخش کشاورزی منطقه عنوان نمود.
 

You have no rights to post comments