آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: قصد دولت در شهرستان میانه ایجاد مجتمع کامل فولادسازی است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به حمایت دولت از حوزه  صنعت و معدن در جهت کاهش وابستگی به نفت افزود: قصد دولت در آذربایجان شرقی و در شهرستان میانه تکمیل زنجیره فولاد و تبدیل آن به مجتمع فولادسازی است.

حمید شکری در حاشیه بهره برداری از کارخانه تولید آهن اسفنجی درشهرستان میانه گفت: این محصول با بهترین کیفیت و خلوص بالای 96 درصد تولید می شود که در حد استانداردهای جهانی و شاید  بالاتر از آن باشد.

وی اضافه کرد: این کارخانه با 2 هزار و 800 میلیارد ریال و با ظرفیت تولید 800 هزار تن در سال راه اندازی شده و در تولید محصول آهن اسفنجی برای اولین بار در سطح ایران از تکنولوژی پرد استفاده شده است.

 وی با اشاره به اینکه دولت قصد دارد مجموعه کاملی از پروسه فولادسازی را در آذربایجان و شهرستان میانه راه اندازی کند افزود: در این صورت تولید محصول توجیه و صرفه اقتصادی بالاتری خواهد داشت.

فرماندار میانه در ادامه با اشاره به وضعیت 250 نفر از قبولین آزمون استخدامی فولاد میانه گفت: با توجه به توافقاتی که برای جذب نیروهای استخدامی برای کار در مجتمع فولاد میانه داشتیم تمامی نیروهای قبولی فولاد که مراجعه نموده اند در قسمت طرح ذوب فولاد جذب شده اند.

وی دو برابر شدن گردش مالی  که کارخانه نورد فولاد در میانه ایجاد کرده بود، 2 برابر شدن حجم ورود نقدینگی به بازار، اشتغالزایی مستقیم برای 300 نفر و غیر مستقیم برای 1000 نفر را از جمله مزایای ایجاد کارخانه تولید آهن اسفنجی در میانه عنوان نمود.

وی در خصوص پروژه ذوب در جهت تکمیل مجتمع فولادی در میانه گفت: با توجه به اینکه اعتبارات و فاینانس خارجی تامین شده، پیش بینی می شود حداکثر بین 18 ماه تا 2 سال برای اتمام و راه اندازی پروژه ذوب فولاد میانه زمان نیاز باشد تا طرح ذوب تکمیل و زمینه اشتغال جدید نیز فراهم شود.

 

You have no rights to post comments