آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه : عدم مدیریت صحیح و بی دقتی در مصرف آب کم آبی و خشکسالی بیشتر را سبب خواهد شد


 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه آب از نعمات بزرگ خداوند است تاکید کرد: عدم مدیریت صحیح و بی دقتی در مصرف آن باعث خواهد شد تا هر سال بیشتر به سمت خشکسالی و کم آبی چاههای موجود برویم.
حمید شکری در آیین افتتاح پروژه پایاب سد آونلیق بخش کندوان میانه با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به افتتاح پروژه های مهمی در بخش کندوان از جمله 2 پروژه مجتمع آبرسانی  آونلیق و شبکه پایاب سد آونلیق اشاره کرده گفت: در 2 سال گذشته برای حدود 40 روستا در این بخش با تانکر آبرسانی می شد اما خوشبختانه امروز شاهد هستیم که دراین بخش مردم از نعمت آب شرب و کشاورزی برخوردارند و نیازی به آبرسانی با تانکر نیست که همه این خدمات در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران، تلاش دولتمردان و مشارکت مردم حاصل آمده است.
وی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی است که در منطقه از طریق آرای مردم بر سر کار آمده و اداره می شود افزود: در اکثر کشورهای جهان، نظام پادشاهی و دیکتاتوری حاکم است.
فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه دولتمردان و مسئولین نظام به طور مستقیم و غیر مستقیم از جانب مردم انتخاب می شوند افزود: در مملکتی هستیم که مردم نقش اصلی را در آن ایفا می کنند و ما بعنوان حقوق بگیران ملت وظیفه خدمتگزاری به مردم را بر عهده داریم و اگر غیر از این باشد قصور کرده ایم.
وی با بیان اینکه فرصت عظیم آبرسانی در این بخش از جمله آونلیق با 50 میلیارد ریال اعتبار فراهم آمده از کشاورزان خواست  در اسرع وقت به جهاد کشاورزی مراجعه کرده و از آبیاریهای نوین کشاورزی در اراضی خود بهره ببرند تا با مشکل کم آبی و خشکسالی مواجه نشویم.
شکری از دهیاران و شوراهای اسلامی بخش خواست تا در جلب مشارکت و خودیاری مردم تلاش کنند زیرا اعتبار بیشتر دولتی به سمت مناطقی است که میزان خودیاری در آنها بالا باشد هر چند که انجام امور وظیفه دولت است اما با توجه به فشارها و تحریمهای  مختلف از سوی دولتهای استکباری به سرکردگی آمریکا، مشارکت و خودیاری مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و خوشبختانه مردم ایران از جمله مردم این منطقه همراه و حامی دولت می باشند،  به طور مثال دربرخی روستاهای بخش شاهد مشارکت  میلیارد ریالی مردم در حوزه های آبرسانی، راه و غیره هستیم.
وی با بیان اینکه هدف و نیت دولت نیز خدمات رسانی به مردم است افزود: فقط در حوزه گازرسانی، دولت برای هر خانوار 100 میلیون ریال هزینه می کند و در دیگر حوزه ها نیز شاهد خدمات رسانی دولت به مردم هستیم.

بخشدار کندوان میانه نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره دولتمردان شهید نظام جمهوری اسلامی ایران شهیدان باهنر و رجایی گفت: در این بخش در سال جاری شاهد احداث 7 راه روستایی، 9 پروژه آبرسانی هستیم که علت انجام این امور مشارکت و خودیاری اهالی است همچنین 6 خانه محروم روستایی بدون اعتبار دولتی در حال اجراست.
محمود زرین از اخذ مجوز سرمایه گذاری برای 16 پروژه در بخش خبر داده گفت: در دولت یازدهم 710 میلیارد ریال از سوی دولت و 150 میلیارد ریال نیز از سوی دهیاریها در این بخش هزینه شده است .
وی  توسعه شبکه برق، آبرسانی به روستاها و هزینه کرد 50 میلیارد ریال در جهت آب شرب و پایاب سد آونلیق که آب آن با تکسو از لحاظ کیفیت برابری می کند، صدور سند مالکیت روستایی، بهسازی و آسفالت راه روستایی و احداث 5 واحد ساختمان دهیاری، گازرسانی به برخی از روستاها، نصب دو دستگاه سامانه ضد تگرگ و غیره را از جمله پروژه هایی خواند که دربخش کندوان به بهره برداری رسید.

 

You have no rights to post comments