آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: ضرورت تکمیل شبکه پایاب سد آیدوغموش از اولویتها برای ایجاد اشتغال پایدار است

 
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه پایاب سد آیدوغموش یکی از مهمترین مصوبات در سند تدبیر و توسعه  شهرستان است افزود: تکمیل پایاب این سد از اولویتهایی است که باید در خصوص ایجاد اشتغال پایدار مورد توجه قرار گیرد.
 
 محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد تسهیل سرمایه گذاری و رفع موانع تولید شهرستان با حضور دکتر جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، برخی مسئولین استانی و شهرستانی و تعدادی از تولید کنندگان شهرستان افزود: پایاب سد آیدوغموش جزو طرح های پایلوت استانی و از اهداف اصلی شهرستان است که با مشارکت بانک عامل  و بهره برداران در حال اجراست.
 
وی به مشارکت مطلوب و خوب بهره برداران و بانک کشاورزی اشاره کرده گفت: از ۷هزار و ۵۰۰هکتار پایاب سد آیدوغموش ۲هزار و ۵۰۰هکتار با مشارکت اهالی و بانک عامل به اتمام رسیده و یکهزارهکتار دیگر نیز در دست اقدام است.
 
فرماندار ویژه میانه با اشاره به اینکه شهرستان میانه بیشترین سد استان را با وجود ۴۰سد کوچک و ۳سد بزرگ به خود اختصاص داده و یک سوم آبهای استان در این شهرستان جاری است اضافه کرد: اجرای پایاب سدهای دیگر شهرستان از جمله صومعه کبودین و صومعه علیا نیز از دیگر اولویتهای شهرستان در حوزه امور آب است که باید از سوی استان و شهرستان مورد پیگیری و اقدام قرار گیرد.
 
مشایخی در پایان تامین آب لازم درحوزه کشاورزی و برخی واحدهای تولیدی از سدها بویژه آیدوغموش را سبب مهاجرت معکوس به روستاها، اشتغال پایدار و رونق اقتصادی منطقه عنوان نمود.
 
وی در ادامه با اذعان بر اینکه تمامی امکانات زیر بنایی برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در این شهرستان آماده بوده و مسوولان ذیربط نیز در هموار نمودن مسیر برای سرمایه گذاران تلاش نموده اند افزود: با توجه به میزان بالای بیکاری،سرمایه گذاری در شهرستان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و ما از تمامی علاقمندان به سرمایه گذاری در این منطقه استقبال می کنیم.
 
فرماندار میانه همچنین تکمیل زنجیره فولاد را از دیگر اولویتهای شهرستان و مندرج در سند تدبیر و توسعه عنوان نموده به سرمایه گذاری بخش خصوصی در اجرای صنعت فولاد در شهرک صنعتی 2 با اشتغالزایی بالغ بر 900 نفر اشاره کرده گفت: برخی مسائل در پیش روی این طرح است که با هماهنگی استانی و شهرستانی در حال مرتفع شدن است.
 
گفتنی است مشکل 5 واحد تولیدی در شهرستان میانه طی این جلسه مورد بررسی و پیگیری واقع شد.
 

You have no rights to post comments