آخرین اخبار

فرماندار ویژه میانه: شهرستان میانه نیازمند سرمایه گذاری بوده و مسئولین موظف به تسهیل در امر سرمایه گذاری هستند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت:  شهرستان میانه نیاز بیشتری به سرمایه گذاری دارد که در این خصوص مسئولین ادارات و بانکها باید در تسهیل امر سرمایه گذاری و رفع موانع تلاش کنند.
 حمید شکری در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان میانه با اشاره به اینکه ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست بیشتر از سایر ادارات درگیر سرمایه گذاری هستند خواست تا با تعامل بیشتر و فراهم سازی زمینه سرمایه گذاری، شهرستان میانه را در راه پیشرفت، توسعه و اشتغالزایی یاری کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه در شهرستان میانه سرمایه گذاریهای بزرگی انجام و اشتغالزایی بالایی صورت گرفته است گفت: متاسفانه به علت عدم ثبت این اشتغال ها در سامانه رصد از لحاظ آمار اشتغالزایی در سطح پایین تری از برخی شهرستانها قرار گرفته ایم که لازم است مسئولین گزارش های مربوطه را بموقع ارسال کرده و در سامانه رصد به ثبت برسانند.
فرماندار میانه جلسات اقتصاد مقاومتی و مصوبات این جلسات را نتیجه بخش خوانده گفت: در جلسه گذشته 12 طرح مصوب شده بود که با پیگیریها و حضور در استان توانستیم 10 طرح را به تصویب استان رسانده و تخصیص اعتبار بگیریم.
وی همچنین ارائه تسهیلات به طرح ها را نیازمند پیشرفت فیزیکی 60 درصد عنوان کرده افزود: در شهرستان طرح احیای فولاد آذربایجان میانه راه اندازی و به تولید رسیده که در این طرح شاهد تعیین تکلیف 250 نفر از قبولین آزمون استخدامی هستیم.
شکری نیروگاه بادی آقکند با 30 درصد پیشرفت فیزیکی و اشتغالزایی برای 50 الی 60 نفر در مراحل اولیه احداث که به 100 نفر نیز افزایش خواهد یافت را از دیگر پروژه هایی خواند که با استقبال و همراهی مسئولین شهرستان به ثمر نشسته است.
فرماندار ویژه میانه تلاشهای یک و نیم ساله شهرستانی را سبب اخذ مجوز احداث گاوداری 6 هزار راسی خوانده گفت: برای خرید زمین این گاوداری 10 میلیارد ریال تخصیص یافته بود که 25 درصد مبالغ به مالکین زمینها پرداخت شده است.
شکری احیای 2 کارخانه آرد با اشتغالزایی برای 60 نفر، راه اندازی آذین گچ، کارخانه خوراک دام و طیور با اشتغالزایی برای 20 الی 30 نفر که قابل افزایش به 3 شیفت کاری با اشتغالزایی بالا و کارگاه روکش صندلی را از دیگر طرح های سرمایه گذاری در شهرستان عنوان نموده گفت: تمامی این امور در سایه زحمات و تلاش مجموعه شورای اداری شهرستان حاصل شده  و امید می رود مسئولین شهرستان با دید بازتر راه را برای سرمایه گذاریهای بیشتر در شهرستان فراهم کنند زیرا زمینه و پتانسیل جذب سرمایه گذار بیشتر در شهرستان موجود است و باید توانمندتر از گذشته عمل کنیم.
در ادامه جلسه صاحبان سرمایه در شهرستان مشکلات خود را بازگو کرده و خواستار رفع مشکل شدند که فرماندار میانه نیز از مسئولین مربوطه خواست تا پیگیر رفع مسائل این سرمایه گذاران باشند.
 

You have no rights to post comments